Kocaeli'nde kültürel hizmetler hız kazandı

Kocaeli'nde kültürel hizmetler hız kazandı.16597
  • Giriş : 25.12.2008 / 16:44:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:52:39

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir hafta içinde medeniyetimizin iki büyük şair ve düşünürü; Mehmet Akif Ersoy ve Yahya Kemal Beyatlı için program düzenliyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Akif Ersoy, doğumunun 135. vefatının 72. yılı münasebetiyle 26 Aralık 2008 Cuma günü saat 14:00' de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde ” İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy; Gençlik ve Asım'ın Nesli ” başlığında düzenlenen program ile anılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ümidimizin, çilemizin, vatanseverliğimizin, hürriyet aşkımızın şairi olan Mehmet Akif Ersoy'u “İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy; Gençlik ve Asım'ın Nesli ” başlıklı program ile doğumunun 135. vefatının 72. yılı nedeni ile anıyor.

Yahya Kaptan Semtindeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 26 Aralık 2008 Cuma günü saat 14:00' de “İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy; Gençlik ve Asım'ın Nesli ” başlıklı program İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayacak.

“Mehmet Akif' in çocukluğundan vefatına görsel yolculuk, kronolojik sergi” başlıklı sergide Baytar mektebindeki fotoğrafından, karnesine, gençlik fotoğraflarına, ailesine, Mısır yıllarına ve son yıllarına kadar yaşamını kapsayan çok özel sergi katılımcılarla buluşacak.

Panel'de ise Edebiyatçı – Yazar ve Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, Eğitimci – Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Yazar – Kültür Tarihçisi Dursun Gürlek'in konuşmalarıyla program devam edecek.

Şiir dinletisi ve ardından Sanatçı Veysel Dalsaldı yorumuyla “Mehmet Akif'in Bestelenmiş Şiirleri” konulu konser ile program son bulacaktır.

“2008 YAHYA KEMAL BEYATLI YILI” VEFATININ 50. YILINDA YAHYA KEMAL BEYATLI'YI ANMA PROGRAMI

Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 50. yılı münasebetiyle 30 Aralık 2008 Salı günü saat 14:00' de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde ” Kendi Gök Kubbemiz Altında Yankılanan Ses: Yahya Kemal” başlığında düzenlenen programı ile anılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilan ettiği Vefatının 50. yılında “2008 Yahya Kemal Beyatlı Yılı” nedeni ile “Kendi Gök Kubbemiz Altında Yankılanan Ses: Yahya Kemal” başlıklı program ile Yahya Kemal Beyatlı'yı anıyor.

Yahya Kaptan Semtindeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 30 Aralık 2008 Salı günü saat 14:00'de “Kendi Gök Kubbemiz Altında Yankılanan Ses: Yahya Kemal ” başlıklı program, İstanbul Yahya Kemal Enstitüsü Yahya Kemal Müzesi'nden çok özel eserlerin yer alacağı “ Yahya Kemal'e dair…” isimli özel sergiyle başlayacak.

Panel'de ise Yahya Kemal Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kazım Yetiş, Edebiyatçı – Yazar Mehmet Nuri Yardım ve Yazar Muhterem Yüceyılmaz'ın konuşmalarıyla program devam edecektir.

Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Şiir dinletisi ve ardından Sanatçı Bekir Ünlüataer yorumuyla “Yahya Kemal'in Şiirlerinden Bestelenmiş Şarkılar” konulu konser ile program son bulacaktır.

Ulaşım ve ayrıntılar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesini tıklayabilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*