Kocaeli'nde kuş gribi şüphesi

Kocaeli'nde kuş gribi şüphesi.13591
  • Giriş : 11.02.2009 / 08:53:00

Sağlık Bakanlığı, ''Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde hastaneye yatırılan vatandaşın ilk muayenelerinin kuş gribini düşündürmediğini' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık Bakanlığı, ''Ancak diğer muhtemel teşhislerle kuş gribinin de araştırıldığını'' bildirdi.

Yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde ''İzmit'te kuş gribi şüphesi'' haberlerinin yer aldığı belirtildi.

İncelemede, Kocaeli'nin Kartepe ilçesine bağlı Köseköy beldesinde ikamet eden bir vatandaşın dün Kocaeli Devlet Hastanesi enfeksiyon servisine yatırıldığı, oradan da bu sabah Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildiğinin anlaşıldığı ifade edilen açıklamada, şu hususlara yer verildi:

''Kocaeli Tarım il Müdürlüğünün yerinde yaptığı incelemeler sonucunda, söz konusu vatandaşın evinde kuş ve kanatlı hayvan beslediği, 20 gün önce bir kaç güvercininin öldüğü, buna mukabil, son 10 günde sağ kalan güvercinlerin yaşamaya devam ettiği, ayrıca komşularına ait tavuklarda da her hangi bir hastalık belirtisi görülmediği saptanmıştır. Bunun yanı sıra vatandaşımızın eskiye dayalı astım bronşit hastalığı olduğu da öğrenilmiştir.

Her ne kadar bu bulgular ve yapılan ilk muayeneler kuş gribini düşündürmüyorsa da bakanlığımız tedbiren her ihtimali göz önünde bulundurarak, diğer muhtemel teşhislerle birlikte kuş gribini de araştırmaktadır. Bu nedenle hastadan gerekli numuneler alınıp referans laboratuvara gönderilmiştir. Sonuçlar daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*