Kocaelispor başkanı serbest

Kocaelispor başkanı serbest.10390
  • Giriş : 26.12.2008 / 20:23:00

Kocaelispor Başkanı Serhan Gürkan, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir seyahat firması sahibi olan Gürkan ve yakınları, Alikahya Beldesinde bulunan bir otobüs servisini basarak burada firma ortağı Suat ve Yılmaz Akdeniz ile 3 çalışanını yaralamıştı.

Jandarma tarafından gözaltına alınan Serhan Gürkan ve 3 adamı, öğlen saatlerinde adliye sevk edildi. Savcı ifadesini aldığı Mustafa Birgül ve Mehmet Yücel'i serbest bırakırken, Serhan Gürkan ve şoförü İrfan Can'ı tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkeme Gürkan'ı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırken, şoförü İrfan Can'ın tutuklanmasına karar verdi.

Aldiye çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Serhan Gürkan, "Şu anda olay adli yargıya yansıdı. Önümüzdeki günlerde duruşma devam edecek. Şu anda tutuksuz yargılanmam konusunda karar verildi. Adalete biz kendimizi teslim ettik. Kesinlikle farklı bir düşüncemiz yok. Zaten yargıya da güveniyoruz. Herhangi bir problem çıkacağını zannetmiyoruz. Yalnız olaylar biraz farklı gelişti. Sadece bir yumruklaşma olayı olmuştur. Ben sadece
bir arkadaşla bizim şirketle ilgili kavga ettim. Otobüsümüzü gasp eden bir arkadaş ile kavga ettim. Onun neticesinde darp ile suçlandım. Yargı da şu an devam ediyor. Önümüzdeki günlerde avukatlarım açıklama yapacak" dedi.

Serhan Gürkan, daha sonra kalabalık bir grupla adliyeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*