Kocaelispor Sırp futbolcularından davacı

Kocaelispor Sırp futbolcularından davacı.7603
  • Giriş : 05.11.2008 / 16:35:00

Kocaelispor Kulübünün, alacaklarını gerekçe göstererek takımdan ayrılan 3 Sırp futbolcu ile her platformda hukuksal mücadeleyi sürdüreceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kulüpten yapılan açıklamada, sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Sırp futbolcular Dusan, Tutoriç ve Jestroviç'in yönetimden habersiz, maaş alacaklarını bahane ederek sözleşmelerini tek taraflı feshederek İzmit'ten ve Türkiye'den ''kaçtıkları'' belirtildi.

Kulübün bu futbolcuların peşinatlarını eksiksiz ödediği ifade edildiği açıklamada, Dusan ve Tutoriç'e 90 bin avro, Jestroviç ise 100 bin avro peşin ödeme yapıldığı, Ankaraspor maçından sonra tüm futbolculara kesilen para cezası düşüldükten sonra futbolcuların maaşlarının ödendiği vurgulandı.

Konu ile ilgili tüm belgelerin, spor hukuku konularında uzman, aynı zamanda da kulübün resmi hukuk danışmanlığını yapan hukuk firmasına teslim edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kaçtıkları son güne kadar hiçbir renk vermeyen, sorunlarını yönetime veya yetkili insanlara aktarmayan, kaçacaklarını günler öncesinden planlayarak uygulamaya koyan bu 3 futbolcu ile Kocaelispor Kulübü sonuna kadar her platformda hukuksal mücadelesini sürdürecektir. Yönetim olarak, böylesine ekmek yedikleri kulübe ihanet eden futbolcuların maskelerinin kısa zamanda düşmelerini, kulübümüz açısından son derece sevindirici bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*