Kocaelispor taraftarları tren garını taşladı

Kocaelispor taraftarları tren garını taşladı.20013
  • Giriş : 25.11.2007 / 22:36:00

TFF 1. Lig'de Eskişehirspor ile Kocaelispor arasında oynanan ve 2-2 berabere biten maçın ardından trenle İzmit'e dönen Kocaelispor taraftarları Arifiye Tren Garı'nı taşladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevik Kuvvetin müdahale ettiği olaylarda başına taş isabet eden 1 kişi yaralandı.

Eskişehir'de oynanan maçın ardından trenle İzmit'e dönen bir grup Kocaelispor taraftarı, Adapazarı Arifiye Tren Garı'nda olay çıkardı. Trenin istasyonda durmasının ardından alkollü taraftarlar raylardan taş alarak istasyonun camlarını kırmaya başladı. Taşlar bekleme salonun camlarını kırılmasına neden olurken içeride bekleyen aileler ve çocukları büyük panik yaşadı. Bu esnada atılan bir taş Arifiye Belediyesi Garajı'nda bekçilik yapan Şaban Acarel'in başına isabet etti. Yaralanan şahıs 112 Hızır Acil ambulansıyla Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay üzerine Sakarya Emniyeti alarma geçti. İstasyona takviye olarak çevik kuvvet ekibi ile çok sayıda asayiş ekibi gönderildi. Olaylar Çevik Kuvvetin müdahalesiyle yatıştı. Gerekli önlemlerin alınmasının ardından taraftarları taşıyan tren yoluna devam etti. Yaşananların ardından tren garı savaş alanına dönerken büfesi zarar gören Hüsnü Kalkan, trenin geçişi sırasında bazı taraftarların bira şişeleri ve taşlarla istasyona saldırdığını söyledi. Bekleme salonundan kaçan çocuklar ve ailelerini büfeye alarak emniyetlerini sağladığını kaydeden Kalkan şunları söyledi: "Tren geçiyordu. Bu esnada taraftarlar taş atmaya başladı. İçerdeki yolcular kaçmaya başladı. Büfenin içine aldım. Burada kimse bağırmadı. Ne olduğunu anlayamadık. Bir anda taş atmaya başladılar. Taraftar taş attı. Polis kaçtı. Polise yetki verilse müdahale edecek. Ama onlar da ilk başta bir şey yapamadı. Can güvenliği yok. Ben ufacık çocukları büfeye alarak canlarını kurtardım. Bana da taş geldi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious