Kocaman'a göre futbolun eksikliği

Kocaman'a göre futbolun eksikliği.11254
  • Giriş : 13.01.2009 / 15:29:00

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, TSYD'nin seminerinde yaptığı konuşmada, Türk futbolunun eksikliklerini dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Lara'da bu yıl 46.'sı düzenlenen ve Club Hotel Sera'da Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen "46. Yıl Sporun Zirvesi Semineri"'nde konuşan Aykut Kocaman, Türk futbolundaki en önemli eksikliğin, "güvensizlik" olduğunu söyledi.

25 senedir Futbol içinde olduğunu ifade eden Aykut Kocaman, "Gördüğüm en önemli şey; Futbol camiası içindeki güvensizlik ve bununla beslenen kaos" diye konuştu.

Spor camiasında, kolektif anlamda birlikte hareket etme gibi bir özelliğin de olmadığını belirten Kocaman, "Şu anda düzensizlik hakim. Kolektif bilince sahip değiliz. Yapılması gereken işlerden ziyade, yapılmaması gereken işlerle uğraşılıyor. Kulüpler de bizler de günü kurtarma peşindeyiz; yarına yönelik çalışmalar yapılmıyor. Bu kaos ortamında en çok yalnız kalan ve etkilenen hakemlerimiz. Yöneticilerimiz de borçlar içinde bu kaosla mücadele içinde. 10 liralık gelirleri varsa, 10'liralık yönetimler olmalı bu anlayış bir devrim olacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*