Kocamın öcünü alın

Kocamın öcünü alın.16965
  • Giriş : 22.02.2008 / 14:22:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:32:40

Cenaze töreninde yalın ayaklı ve yırtık çoraplı görüntüleriyle Türkiye'yi ağlatan şehit Kasım Aksoy'un 3 yaşındaki kızı "Güneş"in adı kara operasyonuna verilecek olması Aksoy ailesini duygulandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ekim ayında Şırnak’ın Gabar Dağı'ndaki hain terör saldırısı sonucu terhisine 20 gün kala 12 arkadaşıyla birlikte şehit olan, cenaze töreninde yalın ayaklı ve yırtık çoraplı görüntüleriyle Tüm Türkiye'yi ağlatan Piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un 3 yaşındaki kızı "Güneş"in adı kara operasyonuna verilecek olması Aksoy ailesini duygulandırdı. Kızının ismi kara harekatına verilmesinden dolayı oldukça duygulanan şehit Aksoy’un eşi Fatma Yağmurlu, "Kocamın ve diğer şehitlerin kanı yerde kalmasın" açıklamasını yaptı.

Şanlıurfa'nın Beşat köyünde, terör örgütü PKK'ya yönelik yapılacak kara operasyonuna Gabar'da şehit olan onbaşı Kasım Aksoy'un 3 yaşındaki kızı "Güneş"in adı verilmesini büyük sevinç yarattı. Şehit babalarının cenaze töreninde, yalın ayakları, yırtık çorapları ile dinmeyen gözyaşlarıyla tanılan 3 yaşındaki Güneş ile 2 yaşındaki Zeliha'nın kara operasyonunda sembol olması şehit ailesinin acısını hafifletti.

İlk günkü gibi şehit olan eşinin üzüntüsünün izlerini halen üzerinden atamayan 2 yetim çocuk annesi Fatma Yağmurlu,"Kocamın ve diğer şehitlerin kanı yerde kalmasın"dedi. Çocuklarıyla birlikte eşinin mezarı başına gidip dua okuyan Aksoy ailesi, şehit olan askerlerin öcünün alınmasını istediler. Kara operasyonuna "Güneş" adı verilmesini televizyon ekranlarında öğrendiklerini söyleyen Şehit Kasım Aksoy'un amcası oğlu Yasin Aksoy "Türk askerinin kara harekatıyla Irak'a girmesini ve bu operasyona yeğenim "Güneş'in adı verilmesi bizleri çok sevindirdi"dedi. PKK terör örgütü tarafından şehit olan abisinin ve diğer şehit askerlerin kanı yerde kalmamasını isteyen Adnan Aksoy ise "Beni şimdi askere alsınlar, bende diğer askerlerle birlikte bu operasyona seve seve katılırım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious