Kocaoğlu seçim bütçesini mütevazi tuttu!

Kocaoğlu seçim bütçesini mütevazi tuttu!.14004
  • Giriş : 16.02.2009 / 16:07:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçime mütevazi bir bütçeyle hazırlandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3. İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'nın (IF Wedding Fashion) açılış töreninden sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Kocaoğlu, yaklaşan yerel seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İzmir'de seçim yarışının centilmence geçtiğini, bu konuda şehrin büyük ilerleme kaydettiğinin görüldüğünü belirten Başkan Kocaoğlu, kendisinin seçime, geçen beş yılda yapılanları ve gelecekte yapılacak olanları anlatarak hazırlandığını ifade etti.

İzmir'de bütün partilerin adaylarının centilmence bir yarış sergilediğini kaydeden Kocaoğlu, ''Seçim sonrası kafası gözü kırılmış, tartışmalardan yıpranmış bir belediye başkanı görmek istemeyiz. İzmir'de politikada gösterişin rağbet görmediğini biliyoruz. Bu da siyasette ne kadar ilerlediğimizi gösteriyor.'' dedi.

İzmir'in seçim sürecinde bir tiyatro platformuna dönüştüğünü anlatan Kocaoğlu, bütün körfezin kendilerini seyrettiğini belirterek, oyun sonunda kararın İzmirliler tarafından verileceğini dile getirdi.

Aziz Kocaoğlu, bazı valiliklerce fakir vatandaşlara yapılan yardımlarla ilgili görüşünün sorulması üzerine şunları söyledi: ''Ben, İzmir ve Türkiye'nin önde gelen beyaz eşya bayilerinden biriydim. Şu anda çocuklarıma devretmiş durumdayım. Bu işi yapanlar iyi bilir ki bayi, bir buzdolabının satışından yüzde 3 bile kazanamaz. Bu sebeple bir tane bile buzdolabı veremem. Verirsem de bunu bütçem içinde başka tasarruflardan karşılamam gerekir. seçim için sıkı bir bütçe yapmanız gerekiyor. Bir tarafa olanakları, diğer tarafa olmazları yazıyorsunuz. Sonra kala kala bir postere kalıyorsunuz.''

Kocaoğlu, bazı ilçelerde adayların henüz açıklanmamasının geç kalındığı anlamına gelmediğini belirterek, kendisinin 2004 yılındaki seçimde Bornova'dan son dakikada aday gösterildiğini hatırlattı.

AK Partili bakanların İzmir'e yönelik vaatlerini nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine, herkesin İzmir'e gelebileceğini belirten Kocaoğlu, ''Benim bir tane sponsorum yok. İzmir için söylemiyorum ama ülke genelinde sponsoru olan belediye başkanları var." dedi.

Başkanlığı döneminde belediyeye 1 lira bile bağış almadığını, seçimlere mütevazi bir bütçeyle hazırlandığını ifade eden Kocaoğlu, "AK Partili bakanlar adaylarına elbette destek verecek. Onlara bir şey söyleyemeyiz. Bütçeleri büyük, olanakları nispetinde ellerini açık tutarlar.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*