Kocasını ihbar etti canından oldu

  • Giriş : 09.01.2007 / 00:00:00

Kendisini döven eşini "Esrar kullanıp beni dövüyor" diye polise şikâyet eden kadını eşi tabancayla vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET
Diyarbakır'da beş çocuk annesi Ayşegül Arslan (35) geçen hafta Bağlar Karakolu'na gidip imam nikâhlı eşi Abdurrezzak Dikici'yi şikâyet etti. Elindeki 50 gram esrarı kanıt diye gösterip "İçip içip beni dövüyor" dedi.

TEK KURŞUN SIKTI
Gözaltına alınan Dikici mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı. Serbest kalınca evi basan Dikici, kapı açılır açılmaz Arslan'ın kafasına tek el ateş etti. Genç kadın öldü, koca yakalandı.

Esrarcı kocasını polise ihbar etti canından oldu

Diyarbakır'da 5 çocuk annesi Ayşegül Arslan (35), karakola uyuşturucuyla gidip "esrar kullanıp beni dövüyor" diye şikâyet ettiği ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan imam nikâhlı kocası tarafından, bir hafta sonra öldürüldü. Olay Bağlar beldesinde geçtiğimiz cuma günü meydana geldi. Abdurrezzak Dikici, iddiaya göre yıllar önce gittiği bir pavyonda konsomatrislik yapan Ayşegül Arslan'a âşık oldu. Genç kadını pavyondan çıkaran Dikici, imam nikâhı kıydı. Bu birliktelikten 5 çocukları dünyaya geldi. Ancak mutlu başlayan evlilik, Dikici'nin uyuşturucu bağımlılığının da etkisi ile ekonomik sıkıntıya girmesi ve sevgilisini de her fırsatta dövmesi nedeniyle kâbusa dönüştü.

50 GRAM ESRARLA GİTTİ
Bu duruma daha fazla dayanamayan Ayşegül Arslan, Dikici'nin kullandığı yaklaşık 50 gram esrarı da yanına alarak geçtiğimiz hafta Bağlar PolisKarakolu'na gitti ve şikâyette bulundu. Bunun üzerine polis, Dikici'yi "birlikte yaşadığı kadını dövmek ve uyuşturucu kullanmak" suçundan gözaltına aldı. Polisteki ifadesinin ardından savcılığa sevk edilen Dikici, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest kalır kalmaz soluğu evinde alan Dikici, defalarca kapıyı çalmasına rağmen Arslan, dayak yeme korkusuyla "evde yokmuş gibi davranarak" kapıyı açmadı. Tehditler savurup ayrılan Dikici, geçtiğimiz cuma günü evin kapısını son kez çaldı. Kapıyı açmayan Arslan'ı tehdit ederek kapıyı açtıran Dikici, eve girer girmez tabancayla Arslan'ın kafasına tek el ateş etti. Talihsiz kadın kanlar içinde yere yığılarak can verdi. Dikici, Huzurevleri semtinde gizlenecek yer ararken yakalandı. Dikici, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious