Kocasını kiralık katile öldürtmüş

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Süleyman Uygur’un servetine sahip olmak için kendisini öldürttüğü öne sürülen Melike Uygur’un 150 bin YTL’ye tuttuğu birisi uzaktan akrabası 3 kişi daha gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesinde yaklaşık 1.5 ay önce elleri ve ayakları otomobil emniyet kemeriyle, ağzı ise bezle bağlandıktan sonra, işkence edildikten sonra başına tabancayla ateş edilerek öldürülen ve çıplak cesedi çöplüğe atılan 39 yaşındaki mali müşavir Süleyman Uygur’un katil zanlısı eşi Melike Uygur çıktı.

Eşi Süleyman Uygur’un servetine sahip olmak için kendisini öldürttüğü öne sürülen Melike Uygur’un 150 bin YTL’ye tuttuğu birisi uzaktan akrabası 3 kişi daha gözaltına alındı.

Öldürülmeden önce de işkence gördüğü anlaşılan kurbanın, yaklaşık 2.5 ay önce kendisine ait bulundurma ruhsatlı tabancasını taşıdığı için polis tarafından hakkında işlem yapılması nedeniyle alınan parmak izinden kimliğine ulaşıldı.

Cesedin Konya doğumlu ve Uşak nüfusuna kayıtlı Süleyman Uygur’a ait olduğu belirlendi. Uygur’un İstanbul Kadıköy’de oturduğunu tespit edildi. Mali müşavir olan Süleyman Uygur’un 1995 yılında ilk eşinden boşanıp geçen yıl Melike Uygur ile evlendiğini belirlendi.

Titiz bir çalışma yapan polis, şüpheli davranışlarda bulunan Melike Uygur’u çarpraz sorguya aldı. Çelişkili ifade veren Melike Uygur, daha fazla dayanamayarak, eşini servetine sahip olabilmek için öldürdüğünü itiraf etmek zorunda kaldı.

Uygur, ifadesinde eşini öldürmesi için aynı zamanda uzaktan akrabası olan 47 yaşındaki Metin Altümer, 23 yaşındaki Mustafa Kara ve 25 yaşındaki Doğan Çoban ile 150 bin YTL’ye anlaştığını, 45 bin YTL’sini de peşin verdiğini söyledi.

Hemen harekete geçen polis, 3’ünün de hırsızlıktan sabıkalarının olduğu ortaya çıkan zanlıları kısa sürede yakaladı. Uygur’u, olay günü Metin Altümer’in Beykoz’daki kendi işyerine çağırdığı, burada elleri kolları bağlandıktan sonra suç ortaklarının da yardımıyla öldürdüğü, cesedinin de teşhis edilmemesi için elbiseleri çıkarılıp çöplüğe atıldığı anlaşıldı.

Gözaltına alınan 4 kişi adliyeye çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan 4 zanlının tutuklu olarak yargılanmasına karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious