Kocasını öldüren katile seslendi

Kocasını öldüren katile seslendi.3526
  • Giriş : 18.10.2007 / 00:27:00
  • Güncelleme : 18.10.2007 / 00:43:32

Alkollü araç kullandığı için ölüme sebebiyet veren şoför, belki de ilk kez bu sözleri duydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Güzelyalı semtinde, alkollü halde direksiyonuna geçtiği otomobille başka bir otomobile çarpıp, Levent Yücedağ'ın ölümüne yanındaki Mustafa Tura'nın yaralanmasına neden olmaktan tutuklanan F.A. hakkında 15 yıl hapis cezası istemiyle açılan davaya başlandı.

Sanık F.A. duruşmada, “Böyle bir kazaya neden olduğum için üzgünüm'' dedi. Eşini kaybeden Gözde Yücedağ ise 3 yaşındaki oğlu Bartu Kadir'in her gün, “Babam ne zaman gelecek diye'' pencerede beklediğini söyledi.

Kaza geçen 12 Ağustos'ta saat 03.30 sıralarında Güzelyalı'da, Mithatpaşa Caddesi ile 16 Sokak kavşağında bulunan Depo Durağı'nda meydana geldi. Birinci Kordon'da bir barda alkol aldıktan sonra Poligon semtinte oturan arkadşının evine gitmek için 34 DM 8015 plakalı otomobil ile yola çıkan 31 yaşındaki F.A., Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Göztepe yönüne giden taksi şoförü 27 yaşındaki Levent Yücedağ yönetimindeki 35 CMP 66 plakalı otomobile çarptı. Kazada F.A. ile yanında bulunan 30 yaşındaki Osman Erol Baskın hafif yaralandı. Araç içinde sıkışan 43 yaşındaki Mustafa Tura ağır yaralandı. Kırmızı ışıkta geçtiği öne sürülen F.A'ın otombilinin hız göstergesi 110 kilometrede takılı kalırken, 164 promil alkollü olduğu da tespit edildi. Bir firmada pazarlama görevlisi olarak çalışan F.A. tutuklandı.

Hakkında, "Bilinçli taksir sonucu bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin de yaralanmasına neden olmak" suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan F.A.'nın yargılanmasına İzmir 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. F.A. ilk kez hakim önüne çıkarken, duruşmaya ölen Levent Yücedağ'ın eşi Gözde Yücedağ, kazada yaralanan Mustafa Tura ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık F.A., olay günü bir barda 3-4 şişe bira içtiğini, böyle bir kazaya neden olduğu için de çok üzgün olduğunu söyledi. F.A. savunmasında “Otomobilimi parka bırakıp, bir taksiyle bara gittim. Burada 3-4 şişe bira içtim. Evim Üçyol semtinde. Arkadaşımın evi Poligon'da ve daha yakın olduğu için orada kalmak amacıyla otomobille yola çıktım. Trafik ışıklarında bana yeşil yanıyordu. Sağımdan tahli yola girmek isteyen bir otomobil hızla geçti. Geçmesiyle kazanın olması bir oldu. Hızım 60 ile 70 kilometreydi. Böyle bir kazaya neden olduğum için üzgünüm. Ölenin ailesine başsalığı diliyorum'' dedi.

Tanık olarak dinlenen Mustafa Tura ise “Bize kırmızı ışık yanıyordu, yeşile dönmesi için bekledik. Daha yeni hareket ettik, hızımız 20 kilometreydi. Yolun sol tarafına bakma gereği duydum. Otomobil son sürat üzerimize doğru geldi. Yolu yarılamıştık. Öyle süratli vurdu ki bizi altı metre kadar sürükledi. Kaburga kemiklerim kırıldı. Sanıktan şikayetçiyim'' dedi.

Eşini kazada kaybeden Gözde Yücedağ ise “Ben kazayı görmedim. Eşim yaşamını yitirdi. Hayat dolu bir insandı. Alkol canavarı, onu bizden alıp gitti. Oğlum her taksi gelişinde cama çıkıp "Babam geldi" diye bakıyor. Sürekli babasını sayıklıyor. Ona babasının öldüğünü hala söylemedik. Eşime daha doyamadım. Sanıktan şikayetçiyim'' dedi.

Sanığın avukatı Oktay Ensari, ölen Uludağ'dan alınan kan örneğinde alkol çıktığı yönünde rapor olduğunu belirtti. Bunun üzerine mahkeme başkanı Mustafa Tura'ya olay günü Levent Yücedağ'ın alkol alıp almadığını sordu. Tura, “Ben kendim alkol aldım. Levent ise içki içmedi'' dedi. Sanığın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası gözyaşlarına hakim olamayan ve 3 yaşındaki oğlu Bartu Kadir Yücedağ'a sarılan Gözde Yücedağ, “Benim eşim öldü. Başka canlar yanmasın. Eşimi yaşatmak için internet sitesi kurduk. Herkes o siteye girip bize destek olsun. Bu tür kazalar engellensin'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious