Koçhisar'da yağışın zararı saptanıyor

Koçhisar'da yağışın zararı saptanıyor.11185
  • Giriş : 18.10.2008 / 14:46:00

Ankara'nın Şereflikoçhisar Kaymakamı Hasan Kürklü, hafta ortasındaki şiddetli yağıştan etkilenen iki köydeki tarım arazilerinde zarar tespiti yapılacağını, ilçede içme suyunda bir sıkıntının bulunmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kürklü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağıştan zarar gören Büyükdamlacık ve Büyükkışla köylerinde incelemelerde bulunduğunu belirterek ''Köyün ortasından dere geçiyor. Menfezler tıkandığı için de ani baskın olmuş. Dağdan gelen sular etkili olmuş. Bir evin içine su girmiş, birtakım malzemeler, bulgur, un hasar görmüş. SYDV'den gerekli yardımlarda bulundu'' dedi.

Tarım arazilerine çamur dolayısıyla giremediğini ifade eden Kürklü, ''Tarım Müdürlüğünden arkadaşlar pazartesi gidip tespit yapacak. Duruma göre, tohum desteği gibi, zarar ziyanın boyutuna göre bir şey yapılabilir'' diye konuştu.

Yörede iki aracın sulara kapılarak sürüklendiğini anlatan Kaymakam Kürklü, bir otomobilde hasar meydana geldiğini, traktörde ise görünür bir hasar olmadığını belirtti.

Hasan Kürklü, yağışın ardından kentte perşembe günü öğleye kadar çeşmelerden çamurlu su aktığını hatırlatarak ''İçme suyunda bir sıkıntı yok. Belediye gerekli çalışmaları yaptı. Ancak vatandaşları boruların içindeki su temizlenene kadar içme suyu kullanımında hassas olmaları konusunda uyarıyoruz'' dedi.

Şereflikoçhisar'da, şiddetli yağışın ardından musluklardan çamur akmış, bazı köylerde tarım arazileri ile evleri su basmış, ilçe merkezinde bazı sokaklar yüksek bölgelerden suyla birlikte gelen balçıkla kaplanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*