Koç'tan Erdoğan'a ilginç gönderme!

Koç'tan Erdoğan'a ilginç gönderme! .36269
  • Giriş : 21.09.2007 / 11:03:00

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Koç, TÜSİAD YİK toplantısında konuşuyor. Koç hükümet ve toplumun bazı kesimlerine önemli uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Koç, TÜSİAD YİK toplantısında konuştu. Açıklamalar özetle şöyle:

"Türkiye'nin daha özgürlükçü ve daha çağdaş bir anayasaya ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Yeni anayasa çalışmaları tüm kesimlerin katılımıyla tam bir uzlaşı içinde hazırlanmalıdır. Yenia anayasa toplumu uzlaştırıcı ve kucaklayıcı olmalıdır.

Yeni anayasa konusunda kutuplaşmak bizi zayıf düşürecektir.

Yeni laiklik tanımları yerine batı normlarında ifade özgürlüklerinin peşinde koşmak daha doğru olacaktır.

Hükümet bir an önce icraat gündemini oluşturmlaıdır.

Bu dönemde hem AB hem de ABD'de önemli değişiklikler göreceğiz. Yeni stratejiler oluşturulmalıdır. Irk'ın parçalanması dünyayı önemli bir krize sürükleyebilir. Eski ırak'tan çok farklı gelişmelere karşı hazrlıklı olmalıyız.

AB uyum sürecinin canlandırılması çok önemlidir. Türkiye'nin bir kaç noktada harekete geçmesi işler iyi gidiyor izlemnimi sağlayacktır. 301'in kaldırılması bunlardan biri olabilir. Fransa'nın NATO'ya dönme isteği konusundaki kozu iyi kullanmalıyız.

Hükümetin her türlü krize karşı hazırlıklı olmalıdır.

Son büyüme rakamları açıklandığında en dikkat çekici ifade Türkiye son 22 çeyrektir büyüyor başlığıfdır.. Yıl sonu rakamlarında Türkiye'nin yüzde 5 civarında büyümesi bekleniyor. Hükümetin en büyük başarılarından biri büyüme rakamları ile ilgilidir. Yapısal dönüşüm süreci tamamlanmalıdır.

Hükümetin ilk 100 günlük performansı çok önemlidir. Hükümetleri uyarmak ve hatalarını ifade etmek sivil toplum örgütlerinin temel görevleridir. Buna tahammül edemeyen siyasetçiler büyük yanlış yaparlar. TÜSİAD olarak anayasa sürecini ve hükümet programını yakından takip edeceğiz. Hükümet programı seçim beyannamesinin gerisindedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious