Koç'tan işsizlik uyarısı

Koç'tan işsizlik uyarısı.16679
  • Giriş : 10.10.2008 / 17:24:00

Koç Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ''Global krizin'' Türkiye'yi de olumsuz etkileyeceğini belirterek, ''İşsizlik daha büyük problem olarak önümüze çıkabilir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Koç, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Koç Topluluğu işbirliğinde başlatılan, ''Ülkem İçin Ormanlar Ağaçlandırma'' kampanyasına katılmak üzere geldiği Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, ağaçlandırma kampanyasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Yaşanan global krizin Türkiye'ye etkileri nasıl olur'' sorusu üzerine Koç, piyasaların daralmaya devam etmesi halinde önlem alınması gerektiğini savundu.

Koç, işsizliğin problem olduğu ülkede, krizin bu sorunu daha da büyütebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''İşsizlik şuanda da büyük problem. Piyasa bu şekilde daralmaya devam ederse, ona göre tabi önlem almak gerekiyor. İşsizlik daha büyük bir problem olarak önümüze çıkabilir. Çünkü, global krizden Türkiye'nin etkilenmemesi söz konusu değildir.

Bugün Türkiye, dünyanın 17. en büyük ekonomisidir. O bakımdan, bizim her ne kadar bankacılık sistemimiz sağlam olsa da reel sektörümüzün çok dikkat etmesi lazım. Çünkü yarın ne olacağını, maalesef öyle bir ortamdayız ki maalesef kimse kestiremiyor ve bunun ne kadar devam edeceği de belli değil.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*