Koç’tan kız meslek lisesi

Koç’tan kız meslek lisesi.18725
  • Giriş : 18.02.2009 / 23:36:00

Mustafa Koç, “Kalifiye iş gücü bulmakta Türk sanayiinin hâlâ güçlük çektiği düşünülürse bu okulun önemi de anlaşılır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Koç, Çayırova'da 400 öğrenci kapasiteli ve 24 derslikli Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin açılışını yaptı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde Yapı Kredi tarafından yaptırılan ve bu yıl öğretime başlayan Yapı Kredi Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin açılış törenine katıldı.
Mustafa Koç, bu dönemde sorunları hafifletmek, ülkeye ve ülkenin geleceğine sahip çıkmanın ve bir umut hissi vermenin çok önemli hale geldiğini söyledi.
Koç, şöyle devam etti: “Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Meslek Lisesi işine biz soyunduğumuz zaman tercih oranı çok alt seviyelerdeydi.
Son üç yılda, yüzde 20-25 gibi artış kaydettik. Bu devirde kalifiye iş gücüne çok ihtiyacı olan Türk sanayii için bu çok ciddi bir iş gücü oluşturuyor.”

'Önemli proje'
Mustafa Koç, “Şu anda istisnai bir devreden geçiyoruz. Ama bundan 6 ay, 1 yıl, 18 ay sonra bu gençlerimiz her zaman Türk sanayiinde iş bulacak.
Çünkü, işler, bu şekilde devam etmeyecek. O bakımdan bizim yaptığımız önemli bir proje” dedi.
Koç, “Özellikle işsizliğin yüzde 12'lere çıktığı bir ortamda kalifiye iş gücü bulmakta Türk sanayii hâlâ güçlük çekiyorsa, açılışını yaptığımız projenin ne kadar doğru bir proje olduğu anlaşılır” diye konuştu.
Sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu Çayırova'da yaptırılan 400 öğrenci kapasiteli ve 24 derslikli lisenin açılış törenine, davetlilerin yanı sıra Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ile Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Tayfun Beyazıt da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*