Koç'un Ronaldo yorumu

Koç'un Ronaldo yorumu.13324
  • Giriş : 07.01.2008 / 15:22:00

F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç, sarı-lacivertli yönetimin devamlı ’yalanladığı ’Ronaldo transferi ile ilgili olarak “Artık istediğimiz dünya starları bize geliyor. Bu nedenle Ronaldo’nun gelmesi mucize olmaz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Kanal 1’deki ’Tarihin Arka Odası’ programına katılan Koç, şu açıklamaları yaptı: "Roberto Carlos’u almadan önce, bu futbolcuyu almamızın mümkün olmayacağı söyleniyordu. İşte bu F.Bahçe’nin markalaşmasıdır. Bu bağlamda Ronaldo da yerinin belki de gelmiş geçmiş en iyi ismi. Onun gelmesini çok arzu ederiz. Ama gelip gelmeyeceği konusunda somut bir şey söyleyemem. F.Bahçe’ye bir forvet lazım olduğunu herkes söylüyor. Artık istediğimiz dünya starları bize geliyor. Bu nedenle Ronaldo’nun gelmesi mucize olmaz"

"HAYALİNİ KURARDIM"
"Yönetime girene dek, özellikle çocukluk yıllarımda sevdiğim kulübe başkan olma hayalim vardı. 55-60 yaşından sonra, maddi ve manevi gücümüz varsa, hobi olarak başkanlık yapmak isterdim. Başkanlık idealim hâlâ sürüyor. Ayrıca bu benim istememle olmuyor. Camianın da kabul etmesi lazım. 2006’da yenetime plansız bir giriş yaptım. Yöneticilik sırasında enteresan tecrübelerim oldu. Bu arada babamla aynı takımı tutmuyoruz. Ben sevinirken o üzülüyor, ben üzülürken o seviniyor"

"CAMİA DA İSTEMELİ"
"F.Bahçe son 10 yılda çağ atladı. Bu sadece sportif anlamda değil, maddi anlamda da. Sportif başarı bugün olur, yarın olmaz. Kalıcı başarı istiyorsanız ekonominizi sağlam tutmalısınız. Bugün Avrupa’da mücadele ettiğimiz takımlara bakınca, bizden 5-6 misli para harcıyorlar. 100. yılda 10 branşta şampiyon olduk. Bunun yanında mali gücümüz de arttı. Başkanımız Aziz Yıldırım, gayrımenkul portföyü sahibi olmamızı istiyor. Bugün Riva’nın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. R.Madrid çok ciddi sıkıntıya girdiğinde, gayrımenkullerini satarak rahatladı. Gebze’de 110 dönümlük arazi aldık. Artık kimseye muhtaç değiliz. Avrupa kriterlerinde bir kulüp olduk"

"ÇOK İYİ BİR YOLDAYIZ"
"Fenerium’u daha da büyütmeye çalışıyoruz. Eskiden ürünler her yerde satılırdı. Başkanımız bunu başardı. Taraftarımız da bilinçli. Fenerium’dan alışveriş yapıyor. Artık bu kulübü yönetmek değil, bir markayı yönetmek. F.Bahçe iyi yerlere doğru gidiyor. Birkaç sene daha böyle devam ederse, artık dönüşü olmaz. Bu arada Futbol büyüyen bir sektör ve dönen rakamın 3 milyar dolar olduğu söyleniyor. Daha önce herkes banka sektörüne girmek istiyordu. Sonra bu sektör çöktü. Buna benzer bir milat da futbolda olacak. O zaman bazı iş adamları daha rahat bu işe yönelecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious