Kök hücre mucizesi!

  • Giriş : 02.03.2006 / 00:00:00

Sibel Kula, 21'inde felç oldu. 17 yıl ayağa kalkamadı. Kök hücre naklinden sonra yeniden yürüyeceği günlerin hayalini kurmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buna rağmen hayata küsmedi. 'Bir gün tekrar yürüyeceğim' sözünü tutmak için hep mücadele etti. Sonunda hedefine, geçirdiği kök hücre ameliyatından sonra bir adım daha yaklaştı.

BEBEK GİBİYİM
SİBEL, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede durumundaki iyileşmeyi şöyle anlattı: 'Parmaklarımı oynatıyorum. Yavaş yavaş yürüme çalışmalarına başladım. Şu anda emekleyen bir bebek, dört ayak üzerinde duran kedi gibiyim. Emekleme pozisyonunda 2 dakika kalabiliyorum ki; bu benim için bir mucize. Yakında iki ayağımın üzerine kalkıp, yürüyeceğim.'
Sibel Kula, geleceğe ilişkin planlarını ise, 'Tekrar mankenlik yapamayacağım ama, çizdiğim modellerin sergilendiğini göreceğim. İyileşme sürecimi anlatan bir kitap yazacağım. Yatağa mahkumken söz ve bestesini yaptığım 250 tane parçam var. Bunları sanatçılara ulaştıracağım. Konferans ve seminerlerle de felçli insanlara umut vereceğim' diye açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious