Kokain iddiası cemaati üzdü

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Bodrum'da kokain sattığı iddiasıyla gözaltına alınan ve sonra tutuklanan imam A.T.'nin cemaati, imamlarının böyle bir şey yaptığına inanamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muğla Emniyet Müdürlüğü Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği Grup Amirliği ekiplerinin, Diyarbakır'da imam görev yapan Bodrum'da kokain sattığı iddia edilen imamla ilgili olarak Diyarbakır Müftülüğü soruşturmasını sürdürüyor. İmamın görev yaptığı Lalebey Camii'ndeki cemaat ise olanlar karşısında şaşkın.

İmamlarının böyle birşey yaptığına bir türlü inanamayan cemaat, "Böyle bir şey beklemezdik." dedi.

Diyarbakır'a bağlı Suriçi'ndeki Lalebey Camii'nde görev yapan A.T.'nin, emniyetin Bodrum'daki bar ve eğlence mekanlarında yerli ve yabancı turistlere ve ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara kokain satanlara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınması tartışma başlattı.

Öğle namazını kılmak için camiye gelen cemaat, imamlarının yaptığı olayı basından öğrendiklerini söyledi.

Oldukça üzgün olan cami cemaati, konuyla ilgili olarak konuşmamayı tercih ediyor. İmam A.T.'nin böyle birşey yapmasının son derece yanlış olduğuna dikkat çeken cami cemaati, "Topluma örnek olması gereken birinin uyuşturucu işiyle uğraşması bizleri şok etti. Olayı basından duyunca inanamadık. Bizim ne olduğumuz belli değil." diyerek tepkilerini dile getirdi.

Lalebey Camii'nde görev yapan A.T., hastalıktan dolayı rapor alarak Bodrum'a gitmişti. Muğla Emniyet Müdürlüğü Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği Grup Amirliği ekiplerinin zanlı F.Ç (34)'nin Bodrum'da bulunan bar ve eğlence mekanlarında yerli ve yabancı turistlere ve ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara kokain sattığı, İstanbul'dan Bodrum'a A.T. (36) ve H.U. (32) isimli şahısların beraberlerinde kokain maddesi ile birlikte geldikleri ve zanlı F.Ç. ile buluşacakları tespit edilmişti.

Pazarlık sırasında zanlılar yanlarında bulunan uyuşturucu maddeleri polis ekiplerine verirken yapılan operasyonla suçüstü yakalanmıştı.

Yakalanan zanlıların üzerlerinde, kullanmış oldukları araçta ve kalmış oldukları yerlerde yapılan aramalarda 92 gram kokain ile uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen toplam 5 bin 350 YTL, 800 ABD Doları ve 300 avro ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan zanlılardan A.T'nin Diyarbakır'da imam olarak görev yaptığı tespit edilmişti.

Olaya karışan 3 kişi çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious