Kokainle yakalanan 3 kişi adliye'ye sevk edildi

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Vücutlarının değişik yerleri ile midelerine sakladıkları 2 kilo 289 gram kokainle Türkiye'ye giriş yapmak isterken Atatürk Havalimanı'nda yakalanan 2 Güney Amerika uyruklu travesti ile 1 Afrikalı kadın, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konu ile ilgili Narkotik Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 27 Nisan 2006 günü İsviçre gümrük görevlilerince Brezilya'dan Zürih Havalimanı'nı transit geçip Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yapacağı bildirilen 3 şüpheliye yönelik İstanbul Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'yle ortak bir çalışma

yapıldığı bildirildi. Açıklamada, 1'i Afrika, 2'si Güney Amerika ülkelerinden olduğu açıklanan 3 şahıstan 190 kapsül halinde daralı ağırlığı 2 kilo 289 gram kokain maddesi ile 12 bin 550 dolar ele geçirildiği belirtildi.

Öte yandan, Brezilya uyruklu uyuşturucu kuryeleri Ronaldo S. ve Alex M.'nin travesti oldukları ve daha önceden Türkiye'ye giriş çıkış kayıtlarının olduğu öğrenildi. Türkiye'de yaşadığı belirlenen Afrika kökenli kadının da, Türkiye'den çıkış ve giriş kayıtlarının da olduğu tespit edildi. 2 travesti ile Afrika kökenli kadının uyuşturucu maddeyi bacaklarına sardıkları ve midesinde kapsül halinde Türkiye'ye sokmak istedikleri açıklandı.

Bu arada açıklamada, şahısların midelerindeki kokainleri kendilerine ilaç verilerek çıkardıkları ifade edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 Brezilyalı travesti ile Afrika kökenli kadın, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious