Köksal Toptan Büyükanıt'a taziye mesajı gönderdi

Köksal Toptan Büyükanıt'a taziye mesajı gönderdi.9773
  • Giriş : 23.02.2008 / 12:38:00

"Teröristlere hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden kuşkumuz yoktur."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Irak'ın Kuzeyi'nde gerçekleştirilen Kara Harekatı sırasında 5 askerin şehit düşmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı diledi.

Meclis Başkanı Toptan, yaptığı yazılı açıklamayla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'a sınır ötesi operasyonlarda hayatını kaybeden askerler için taziyesini sundu.

Toptan, Büyükanıt'a gönderdiği başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milletimizin gözbebeği olan ordumbuz tarafından Irak'ın Kuzeyi'nde bulunan terör odaklarına yönelik başlatılan operasyonlar sırasında teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimizin ölmesinden büyük üzüntü duydum.

Devletimizin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan hain saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Kahraman ordumuza güvenimiz tamdır. TBMM tarafından verilen operasyon yetkisi çerçevesinde gerçekleştirilen Kara Harekatı'nda teröristlere hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden kuşkumuz yoktur.

Devletimizin ve milletimizin güvenliği, bağımsızlığı ile birlik ve beraberliğimiz uğruna şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, şansınızda ailelerine, yakınlarına, Silahlı Kuvvetler mensuplarına ve büyük Türk Milleti'ne taziyelerimi sunuyorum"

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious