Köksal Toptan Terim'i savundu

Köksal Toptan Terim'i savundu .8211
  • Giriş : 18.10.2007 / 08:17:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, yenilginin faturasının en büyük sorumlusu olarak görülen Terim hakkında farklı açıklamalar yaptı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, (A) Milli Futbol Takımı'nın, Yunanistan karşısında kötü oynadığını söyledi. Karşılaşmayı izleyen Köksal Toptan, 1-0 yitirilen maç sonrasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin şansının az da olsa sürdüğünü belirterek, ''Biz orada Yunanistan'ı 4-1 yenmiştik. Onlar da bizi 1-0 mağlup ettiler. Çocuklar bize daha önceleri büyük başarılar yaşatmışlardı. İnşallah bundan sonraki maçlarda başarılı sonuçlar alırız'' dedi. Toptan, tribünde terör olaylarına karşı gösterilen tepkiyle ilgili soruyu ise, ''Önemli bir dönemden geçiyoruz. Tribünler Türkiye'nin genel hassasiyetini yansıtıyor. Bu memnuniyet verici'' diye yanıtladı.

Toptan, taraftarların, Brezilya asıllı milli oyuncu Mehmet Aurelio'yu alkışlayıp, diğer oyunculara tepki göstermesi konusunda ise, ''Sanıyorum Mehmet takımın en hırslı oyuncusuydu. Bu nedenle kendisini ödüllendirdiler'' yorumunda bulundu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in istifa etmesinin gerekip gerekmediği yönündeki bir soruya da Toptan, ''O istifa, bu istifa. Bunun sonu gelmez. Fatih Terim, bu ülkenin yetiştirdiği en önemli antrenörlerden biri. Bir insanı çok çabuk harcamak veya yüceltmek yanlış'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious