Köksal Toptan terör olaylarına değindi

Köksal Toptan terör olaylarına değindi.12015
  • Giriş : 08.10.2007 / 19:08:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Terör Türkiye'yi hedefinden saptırmak için, içimizi kanatan bizi çok yaralayan acımasız yüzünü her fırsatta gösteriyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Toptan, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Akkan Suver ve beraberindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, son terör olaylarına da değinerek, boyutu ne olursa olsun, terörün Türkiye'yi Aziz Atatürk'ün çizdiği yoldan saptırması, yüzünü demokrasiden ve Batıdan çevirmesine sebep olabilecek bir yön değişikliğine fırsat vermesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Terörle mücadelenin olanca hızıyla ve gücüyle bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Toptan, şöyle konuştu:

"Türkiye bu bölgenin çok güçlü bir ülkesi, Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın sayılı ordularından bir tanesi ve elbette bir takım yerlerde korku yaratıyor. Ama ne bu topraklardan vazgeçebiliriz ne vatanımızın birliğinden, bütünlüğünden vazgeçebiliriz ne cumhuriyetin temel niteliklerinden vazgeçebiliriz. İnşallah bu istikrarı koruduğumuz taktirde, millet olarak birbirimizi sevmeye, birbirimize güvenmeye, inanmaya devam ettiğimiz taktirde önümüzdeki Cumhuriyetin 100. Yıl vizyonu dediğimiz 2023 yılında, Türkiye dünyanın en büyük 10'ları arasına girmeyi başaracaktır. Bunun için bana göre çok iyi insan gücü, iyi yetişmiş, iyi eğitim almış insan gücümüz var."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious