Köksal Toptan'a çok ilginç soru!

Köksal Toptan'a çok ilginç soru! .11164
  • Giriş : 08.11.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 23:48:39

Gazetecinin espriyle karışık "Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmak nasıl bir duygu" sorusu, Toptan'ı sinirlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Toptan, 4-6 kasım tarihleri arasında Viyana'yı ziyareti sırasında verdiği demeçte, "Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmak nasıl bir duygu" sorusuna karşılık, şunları belirtti:

"Ben kendimi öyle hissetmiyorum. Türk halkı din ile devlet işlerinin ayrılmasına karar verdi ve bundan son derece memnun. Laiklik Cumhuriyet'in temel prensiplerinden biri, bu yüzden de onu vargücümüzle koruyoruz. Ayrıca mahkeme AK Parti'nin kapatılması istemini reddetti."

Toptan, AK Parti'nin liberal bir anayasa taslağı hazırladığının belirtilerek, neden bu anayasanın halen onaylanmadığının sorulması üzerine de AK
Parti'nin, yeni anayasayı toplumun da onaylamasını istediğini, ancak henüz böyle bir görüş birliğine ulaşılamadığını belirtti. Toptan, CHP'nin bazı noktalara karşı çıktığını, milletvekili dokunulmazlığı ve yargı bağımsızlığı gibi konularda farklı görüşlerin olduğunu kaydetti.

Köksal Toptan, AB'nin, Türkiye'de reformların durduğundan şikayet ettiğinin ifade edilmesi üzerine, reformların devam edeceğini bildirdi.
Önce seçimlerin ardından kapatma davasının yaşandığını ifade eden Toptan, bunların reformları yavaşlattığını belirtti.

KANALDHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*