Köksal Toptan'dan 'düello' eleştirisi

Köksal Toptan'dan 'düello' eleştirisi.13524
  • Giriş : 27.09.2008 / 21:04:00

Toptan, ''Fırat ve Kılıçdaroğlu arasındaki tartışmadan ne çıktığını benim değerlendirmem doğru değil, değerlendirmeyi halkımız yapar. Bence bu tür tartışmaları parlamento çatısı altında yapmamak gerekir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Köksal Toptan, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Alaplı Belediye Başkanı Ekrem Yazıcı'yı ziyaretinde, o formattaki bir tartışmanın TBMM çatısı altında olmaması gerektiğini söyledi.

Siyasal partilerle uzlaşma konusundaki önerisine AK Parti ve MHP'den yanıt geldiğini ve isimlerin bildirildiğini hatırlatan Toptan, şöyle devam etti:

''2 gün önce DTP de isimleri bildirdi ve girişimimizi desteklediğini ifade eden bir yazı yazdı. CHP Genel Başkanı sayın Deniz Baykal zaten öteden beri planladığı ziyaret sebebiyle bana geldi. Konuştuğumuz çeşitli konular arasında bu uzlaşma komisyonuna ve kuruluş tarzına çok olumlu bakmadıklarını, hem de böyle bir çalışmaya üye vermeyeceklerini ifade ettiler. Gerçi daha 1 Ekim'e kadar vaktimiz var ama Baykal'ın konuşmasından anlaşılan CHP, uzlaşma komisyonuna üye vermeyecek. Sayın Baykal'ın kendilerine göre birtakım gerekçeleri var. Elbette partilerimizin olumlu veya olumsuz bulduğumuz her tavrına saygı göstermek zorundayız. Daha sonraki süreçte ne olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Siyasi partilerle gerekiyorsa yeni birtakım temaslar yaparız. Ama önce 1 Ekim'de TBMM'nin açılmasını beklememiz lazım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*