Köksal Toptan'tan çevre bilinci uyarısı

Köksal Toptan'tan çevre bilinci uyarısı.10761
  • Giriş : 05.06.2009 / 13:37:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, tüm toplumun elinden gelen her şeyi yaparak, koruma-kullanma dengesi içinde çevreye sahip çıkması gereken bir dönemin yaşandığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Toptan, son yüzyılda yaşanan teknolojik gelişme, hızlı sanayileşme ve çarpık yapılaşmayla doğal kaynakların bilinçsizce kullanılmasının, çevre kirliliği ve sorunlarının boyutlarını artırdığını ifade etti.

Köksal Toptan, şunları kaydetti:

''Doğal dengenin bozulması, iklim değişiklikleri, küresel ısınma ve doğal kaynakların azalması sorunlarını beraberinde getirmiş ve tüm toplumları tehdit eder bir hal almıştır.

Doğal çevreyi belirli kriterlere uygun olarak korumak ve yaşatmak amacıyla tüm toplum olarak elimizden gelen her şeyi yaparak, koruma-kullanma dengesi içinde çevremize sahip çıkmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz.

İnsanların sağlıklı bireyler olarak varlıklarını sürdürebilmeleri, yaşadıkları doğal çevreyle doğrudan ilişkilidir.

Yaşadığımız dünyayı korumak ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir ortam bırakmak için üretimden tüketime kadar olan her evrede çevreye duyarlı olarak her türlü tedbiri almak zorundayız. Tarih, yaşadığı ve kullandığı çevreyi özenle koruyan toplumları ödünç aldıkları dünyayı geleceğe taşıyan uygarlıklar olarak değerlendirecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*