Kolbastı Sivas'a saklandı!

Kolbastı Sivas'a saklandı!.14688
  • Giriş : 22.04.2009 / 09:49:00

Trabzonspor'da futbolcular G.Birliği'nde oynanmayan Kolbastı'yı Sivas'a bıraktıkları ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençler sınavı sonrası çok konuşuldu; maç bitimi niye 'kolbastı´ yoktu! Futbolcular aralarında anlaştı, ülkeyi etkisi altına alan dansı Sivas´a bıraktı.

Fanatik'in haberine göre, Her şey Almanya'da yapılan sezon başı kampında başlamıştı... Yepyeni yüzlerden kurulmuş olan Bordo-Mavili futbolcular topluluğu, takımın deneyimli isimlerinin önderliğinde sezona futbolları kadar damgasını vuracak, ekip ruhunu pekiştirecek, tribünleri de hareketlendirecek bir eğlencenin peşindeydi. Karadeniz bölgesindeki oyun çeşitliliğinin içinden 'kolbastı' ön plana çıktı, hazırlık maçlarında provaları yapıldı. Sonra Süper Lig başladı, 'kolbastı' çılgınlığı tüm ülkeye yayıldı, hakkında programlar yayınlandı, yazılar yazıldı. İşte kolbastının Trabzonspor ile bütünleşmesinin kısa özgeçmişi...

Karadeniz temsilcisi, lige futboluyla renk katarken, Trabzonsporlular özellikle Avni Aker'de kazanılan karşılaşmaların sonunda bu şovla maçın içeriğinden daha çok eğlendiler, kendilerinden geçtiler. Duruma neredeyse Forozlu'dan daha hakim Yattara dansın yıldızı, Song 'Büyük Şefi', Cale alkışla katılanı, Alanzinho ise Sambayla kolbastıyı karıştırandı.

Eleştiri ağır oldu

Ancak ligin ikinci yarısı ile beraber işler kötü gitmeye başladı, takım iç sahada galibiyete hasret kaldı. Uzun süre suskunluğunu koruyan tribüler de Belediye beraberliği sonrası patladı. Takım ıslıklandı, Yanal istifaya çağrıldı. Ve futbolcular bu tepkiye fazlasıyla içerledi. Aralarında konuştular, anlaştılar: Sivas maçına kadar kolbastı yok! Sözlerinde durdular. Ne Ankara'da 4-1 kazanılan Hacettepe sınavında ne de 2-0 biten ve 4 hafta sonra galibiyet anlamı taşıyan Gençler mücadelesinde 'kolbastı' oynanmadı. Dillendirilmese de şov Sivasspor deplasmanına saklandı. Böylece hem tepkinin dozunu kaçıran taraftar gruplarına mesaj verilecek hem teknik heyet sahiplenilecekti. Ve şimdi tüm futbolcular bu motivasyonla Sivas'a hazırlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*