Köln taraftarı kızgın: Hain Daum!

Köln taraftarı kızgın: Hain Daum!.11437
  • Giriş : 03.06.2009 / 14:56:00

Fenerbahçe ile anlaşan Daum'a Köln taraftarı büyük tepki gösterdi. Çok sayıda Köln taraftarı internet forumlarında Daum'u hainlikle suçladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Express ve Bild gazeteleri taraftar tepkilerini haber yaparken, Daum'un parayı FC Köln'e tercih ettiğini yazdılar.
Fenerbahçe ile anlaşan Christoph Daum'a Kölnlüler büyük tepki gösterdi. Taraftarlar internet forumlarında Daum'a olan öfkelerini dile getirirken, Alman hocayı hain ilan ettiler. Taraftarların tepkilerini, yüksek tirajlı gazeteler Kölner Express ve Bild manşetlerine taşıdı.

Kölner Express haberinde taraftarların Daum ile ilgili olarak, "Önümüzdeki sezon için bize iddialı bir takım kurma sözü verdi. Bizi aldattı" şeklindeki yorumlarına yer verdi. Gazetede ayrıca Daum'un, avukatı aracılığıyla yaptığı, "Kalbimin bir bölümü daima burada kalacak" şeklinde açıklamaların da taraftarların kızgınlığını azaltmaya yetmediğini belirtti.

PARAYI TERCİH ETTİ

Bild gazetsi de spor sayfasında Daum'a olan tepkilere geniş yer verirken, ünlü teknik adamın 3 yılda kazanacağağı paraya dikkat çekerek, "Daum için 11,5 milyon Euro FC Köln'den daha önemli" başlığını kullandı. Gazete, bugüne kadar hep FC Köln'e bağlılığından bahseden Alman hocanın parayı tercih etmesinin taraftarlarda hayal kırıklığına yol açtığını yazdı.

YERİNE KİM GELECEK?

Daum'un ayrılmasıyla şok yaşayan FC Köln'de ise yeni teknik direktör arayışları başladı. En büyük adayın Galatasaray'dan sezon ortasında ayrılan Michael Skibbe olduğu iddia edilirken, taraftarların önceki yıl Schalke'yi çalıştıran Mirko Slomka'yı istediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*