Koloncular pazartesiye kaldı

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Ankara Emniyet tarafından Sağlık, Bayındırlık İskan Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi''ne ait ihalelere yönelik başlatılan operasyonlarda gözaltına alınanlar Pazartesi adliyeye sevkedilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aralarında Vurgun Operasyonu’nda da yargılanan eski Bayındırlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Sedat Aban’ında bulunduğu 53 kişinin ifadesinin devam ettiğini bildiren emniyet yetkilileri, şüphelilerin çoğunluğunun susma hakkını kullandığını söylediler. Hafta sonu olmasına rağmen soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz’ün de polisteki ifadelere bizzat katıldığı bildirildi.

Büyük bir gizlilikle devam eden sorgulamanın ve şüphelilerin nezaretlerinin 24 saat kamera sistemiyle izlendiğini bildiren emniyet yetkilileri, “kalabalık bir grup olması ve konunun detaylı olması nedeniyle sorgulamalar sarkıyor. 4-5 saat süren ifadeler alınıyor. Hal böyleyken, gözaltı süresinin tamamlanmadan tüm ifadelerin alınması için ek süre istendi“ dediler.

Ankara Emniyeti Müdürlüğü Organize Büro Amirliği’ndeki sorgunun hafta başına kadar devam edeceğinin altını çizen yetkililer, şüphelilerin, “İhaleye fesat karıştırmak, Suç İşlemek İçin Teşekkül Oluşturmak, Örgüte Üye Olmak ve Yönetmek, Örgüt Adına Faaliyette Bulunmak, Kamu Görevlilerine Rüşvet Vermek ve Almak“ suçlarından Pazartesi hakim karşısına çıkarılacaklarını ifade ettiler.

Bu arada sorgulanan şahıslar için Ankara Emniyeti’nde bir doktor ve tam teşekküllü ambulansın da hazır bekletildiği öğrenildi. Gözaltında bulunan 53 sanığın tamamının avukat eşliğinde ifade verdiğine de dikkat çeken emniyet yetkilileri, ayrıca hepsinin yemeklerinin de Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi’nden karşılandığını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious