Kolonyaya dikkat!

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Kolonya kullanımındaki artış hijyenik madde üreticilerini harekete geçirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antibakteriyel madde içeren Family Wab'ın Türkiye'de ve yurtdışında satışını gerçekleştiren Işık Şirketler Grubu, yeni ürünü kamuoyuna tanıttı. Family Wab adı altında koku ve mantara karşı çorap üreten şirket, toplum da yaygın olarak kolonya kullanımı karşısında el ve yüz köpüğü üretimene geçti.
El ve yüz köpüğünün tanıtımı için Diva Sağlık Merkezi'nde düzenlenen kokteylde konuşan Işık Şirketler Grubu Başkanı Mehmet Akif Işık, el ve yüz etil alkol içeren maddelerin el ve yüz temizliği için kullanıldığını oysa bu maddenin mikroplara davetiye çıkartığını belirterek, ''Ürettiğmiz Antibakteriyel Cild Temizleme Köpüğü sayesinde ev ve işyerlerinde etil alkol içeren madde (kolonya) kullanımına son verilecek. Bu köpük sayesinde insanlar oturdukları yerden cildini temizlemeyerek mikroplara karşı korumuş olacak.'' dedi. Işık, ürünün insanlara sağlıklı bir yaşam koşulu oluşturduğunu söyledi. 'Familly Wab' el, yüz, saç ve vücut temizliğini sağlayan ürünlerle benzerlerine göre çok uygun fiyatlara piyasaya sürüldüğünü belirten Işık, 'PH 5.5' özelliği ile yediden yetmişyediye herkesin kullanımında hiç bir sakıncanın olmadığını söyledi.

Köpüğü kamuoyuna tanıtan Dermatolog Sevgi Yılmaz ise, kolonyanın vücudun üzerindeki mikrobu yok etmediğini aksine varolan mikrobun daha derine inmesine neden olduğunu belirterek, 'Familly Wab' isimli ürünün uygulandığında vücuttaki tüm mikropları öldürdüğüne dikkat çekti. Ayrıca ürünün hiç bir yan etkisinin de bulunmadığının altını çizen Yılmaz, havuzdan çıkınca bu ürünün kullanılması ile Hepatit B gibi bir çok bulaşıcı hastalığın bulaşmasının da engellendiğini dile getirdi.

Öte yandan ürün, bakteri ve mikropları yok ederek temizlenen bölgeye ferahlık sağlamasının yanında hoş bir koku yayıyor.Yüze uygulanan ürünün ise ciltteki yağı derinlemesine temizlediği kaydedilirken, uzun süre kullanımında sivilce ve akne oluşumunu engelliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious