Kolot: "Ertuğrul yetersiz"

Kolot:
  • Giriş : 05.02.2008 / 18:21:00

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden Celalettin Kolot, siyah-beyazlı yönetim ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ı sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zaman Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül Töreni'nde davetliler arasında yer alan Celalettin Kolot, Beşiktaş Yönetim Kurulu'nda 6-7 ay görev yaptığını ve bıraktıktan sonra da rahatladığını belirtirken, “Benim bilgim olmadan Ertuğrul Sağlam'ı getirdiler. Ertuğrul'la da anlaşmaya çalıştım, ama yetersiz olduğunu gördüm. Başkanın Futbol şubesini kapatmasının ardından da istifa ettim” dedi.

Siyah-beyazlı yönetimin özellikle transfer yöntemini eleştiren Kolot, şunları söyledi:

“Benim çalışığım dönemde transfer edilen oyuncular Cisse ve Tello takımın vazgeçilmezleri. Ertuğrul Sağlam'ın aldırdığı Higuain ile Diatta ise geri gönderildir. Alacağımız iki önemli oyuncuyla çok daha güçlü bir kadromuz olacaktı, ancak olmadı. Yapılanlara inanmadığım için görevi bıraktım. Başkan ve Ertuğrul Sağlam'a da kırgınım. Ayrıldıktan sonra bir kez bile aramadılar.”

İbrahim Akın ile Burak'ın satılmasına tepki gösteren Kolot, bu oyuncuların kiraya verildikten sonra tekrar değerlendirilebileceğini kaydederken, “Hırvat oyuncu Gordon Schildenfeld'i tamamen bir loto olarak görüyorum. İzlenerek alındığına kesinlikle inanmıyorum. Nasıl çıkacağını hep beraber göreceğiz. Holosko'nun ise maliyeti çok yüksek. O fiyata alınmamalıydı” diye konuştu.

Beşiktaş'ta yeniden görev alıp almayacağının sorulması üzerine ise Kolot, “Başka bir kadroyla yeniden yönetici olabilirim” ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious