Kolunda serumla hastaneden çıkarıldı

  • Giriş : 09.08.2007 / 21:05:00

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde, Bülent Bedir parasızlık nedeniyle, tedavi edilmeyerek, kolunda serumla hastaneden çıkartıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde, inşaat işçisi Bülent Bedir, menenjit şüphesiyle Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 9 yaşındaki oğlu Eyüp Bedir'in, parasızlık nedeniyle, tedavi edilmeyerek, kolunda serumla hastaneden çıkartıldığını iddia etti.

Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi İbrahim Kılcıoğlu ise Bedir'in iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Hekimlerimiz, hastanın işlemlerini yaparken, aile çocuğun tedavisi için para ödeyeceklerini zannederek, hastaneden çıkartmış. Kolunda, serum bağlantısı olan bir hasta, nasıl parası yok diye tedavi edilmemiş olabilir” dedi.

Selma Bedir, rahatsızlanan oğlu Eyüp Bedir'i tedavi ettirmek için bugün sabah saatlerinde Saruhanlı Devlet Hastanesi'ne gitti. İddiaya göre, ailenin Yeşil Kart vizesinin bitmiş olmasına rağmen hastane çalışanları, giriş işlemlerini yaparak Eyüp Bedir'i Dahiliye Polikliniği'ne sevk etti. Eyüp'e burada, serum takılarak, tedavisine başlandı. Oğlunun rahatsızlığını haber alan Bülent Bedir, durumu hakkında bilgi almak için hastaneye geldi. Oğlunun menenjit olup olmadığının belirlenmesi için Moris Şinasi Çocuk Hastanesi'ne sevk edileceğini öğrenen Bülent Bedir, doktorlar açıklama yaparken, kendini yerlere atarak, bağırmaya başladı. Hastane çalışanları tarafından sakinleştirilen Bülent Bedir, bahçeye çıkartıldı. Sevk işlemlerinin hazırlanması için bekletilen Eyüp Bedir, eşi ve çocuğunu da alarak Saruhanlı Polis Merkezi'ne gitti. Burada, “Parasız tedavi etmiyorlar” diye bağırmaya başladı. Polisler, aileyi ikna ederek, tekrar hastaneye götürdü. Anne Selma Bedir, hastanede tedavi için kendilerinden para istendiğini iddia ederek, “Oğlum evde oynarken, birden rahatsızlandı. Hemen hastaneye getirdim. Koluna serum takıp, ‘Paran yoksa, tedavi edemeyiz. Manisa'da bir hastaneye gidin’ dediler. Ne olduğunu anlayamadım” diye konuştu.

‘İDDİALAR ASILSIZ’

Ailenin iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Kılcıoğlu, gerekli müdahalenin yapıldığını söyledi. Başhekim Kılcıoğlu, “Çocuğu muayene edip, gözlem altına aldık. Çocuğun annesine ve babasına gereken müdahalenin yapıldığını, ancak çocuğun Manisa'ya sevk edilerek detaylı muayene edilmesini istedik. Bunun için de hastanedeki ambulansı ayarlamaya başladık. Bu sırada hastanın Manisa'ya sevk olacağını öğrenen aile, oradaki hastanelerde kendilerinden para isteneceğini düşünerek, çocuğu alıp, ayrılmış. Daha sonra, bir polis kendilerini buraya getirdi. Hastaneye geldiklerinde, zaten yeşil kartlarının vizesi bitmişti. Buna rağmen işlemler yapılmış, çocuk müşahade altına alınmış. Her yıl, binlerce hastayı parasız muayene ediyoruz. Bunun olması mümkün değil. Baba, hastanede acındıracak hareketler yapmış, güvenlik kamerası görüntülerinden bunları tespit ettik. Zaten çocuk, durumu iyi olduğu için sevk edildiği Manisa'daki hastaneden de taburcu edildi. Kolunda serum bağlantısı olan bir hasta nasıl parası yok diye tedavi edilmemiş olabilir” diyerek, iddiaları yanıtladı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious