Komandolar Irak sınırına kaydırıldı

Komandolar Irak sınırına kaydırıldı.12616
  • Giriş : 04.10.2008 / 15:39:00

15 askerin şehit olmasının ardından Şırnak'taki binlerce komando Irak sınırına kaydırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aktütün Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırı sonucu 15 askerin şehit olmasının ardından gece geç saatlerde Şenoba Tugay Komutanlığı, Baytüşşebap Taktik Tuğayı ve Şırnak 23 Jandarma Tümen Komutanlığı'na bağlı komandolar Cudi ve Kato dağlarındaki stratejik bölgelere konuşlandırıldı.

Yüksek yerlerdeki sarp ve dağlık alanlara da helikopterlerle komandolar indirildi. Kelereş ve Hisarkapı alanlarına konvoylar eşliğinde jandarma komandolar sevk edildi. Komandolar Irak'a sınır olan ve sivil giriş çıkışların olmadığı Habur 2 sınır kapısından sınıra kaydırıldı. Bölgeyi iyi tanıyan çok sayıda köy korucusunun da katıldığı operasyonlarda komandoların bir kısmı Kato Dağı'na çıkarken, Kobra ve Skorski helikopterleri de olası bir pusu ve saldırıya karşı dağı ablukaya aldı. Bölgede operasyonlar sürerken PKK'nın yola uzaktan kumandalı mayınlı tuzaklarına karşı da sabahın erken saatlerinden itibaren uzman askerler karayolunu detektörlerle kontrol etti.

Öte yandan, bölgede sivil giriş çıkışların yapıldığı stratejik bölgelerde güvenlik önlemleri arttırıldı ve araçlar da tek tek arandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*