Komedi filmi gibi dava

Komedi filmi gibi dava .22726
  • Giriş : 13.09.2007 / 13:57:00

Edirne'nin merkeze bağlı 2 bin nüfuslu Tayakadın Köyü'nün 1'nci Amatör Kümede mücadele eden takımını oldukça ilginç bir suçlamayla mahkemelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

EDİRNE'de 1. Amatör Lig takımlarından Tayakadın Spor Kulübü futbolcularının antrenman sahasında kaçan toplarının, kalenin arkasındaki bir evin bahçesine düşmesi ve çatıdaki kiremitlere zarar vermesi nedeniyle Kulüp Başkanı Vasfi Bucak hakkında 'rahatsız etmek' suçlaması ile Sulh Ceza Mahkemesi'ne 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Antrenman ve amatör karşılaşmalar sırasında futbolcuların çektiği sert şutların kale arkasında bulunan müstakil evinin bahçesine kaçtığını ve çatı kiremitlerini kırdığını iddia eden 40 yaşındaki Necdet Zincir, ilk olarak bahçeye kaçan toplara el koydu. Daha sonra ise savcılığa giderek Tayakadın Spor Kulübü Başkanı Vasfi Bucak hakkında suç duyurusunda bulundu. Necdet Zincir bahçeye kaçan kulübün 28 adet Futbol topunu da kendi evinin deposunda saklamaya devam etti. Edirne Cumhuriyet Savcısı Ramazan Uğurelli'nin sürdürdüğü soruşturmanın ardından

Tayakadın Spor Kulübü Başkanı Vasfi Bucak hakkında TCK'nın 123'ncü maddesi gereğince 'rahatsız etmek' suçundan Edirne Sulh Ceza Mahkemesine üç aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Kulübün böyle komik bir olaydan dolayı mahkemelik olmasının çok şaşırdığını belirten Tayakadın Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Necmi Kahraman, "Antrenman ve Futbol karşılaşmaları sırasında oyuncuların çektiği şut nedeniyle top kale arkasında bulunan Necdet Zincir'in evinin bahçesine düşüyordu. Bahçeye kaçan topları ise ev sahibi Necdet Zincir'den istedik. O da bize toplar kiremitleri kırıyor vermeyeceğim diye geri çevirdi. Bizde kırılan kiremitleri yeniden yaptırabileceğimizi söyledik. Fakat ikna olmadı ve bize toplarımızı geri vermedi. Elimizde sezon hazırlıkları için 35 YTL'den aldığımız 30 adet top vardı. Bu topların 28 tanesi antrenman sırasında evin bahçesine düştü. Geriye ise futbolcuların oynaması için 2 adet kaldı. Zaten küçük bir kulübüz. Maddi imkanlarımız yok. Kahve ve İnternet köşelerinden topladığımız gençlere sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Ancak aynı köyün ferdi olanlar bize engel oluyor. Önümüzdeki günlerde mahkememiz başlayacak"dedi.

Antrenman sırasında ellerinde kalan toplarla çalışmanın zor olduğunu belirten Antrenör Reyhan Sağlam, "Bu yıl hedefimiz 1'nci Amatör'den Süper Amatör'e çıkmaktı. Ancak sezon başlamadan yaşadığımız bu komik olay bizleri çok üzdü. Futbolcularıma antrenman yaptıracak top bulamıyorum. Her gün futbolcularımı daha dikkatli şut çekmeleri konusunda uyarıyorum. Elimizde 2 tane top var. Eğer o toplarda giderse antrenman yapamayız"dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious