Komiserin çılgına döndüğü an bu andır!

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Yakalama müzekkeresi olan bir kişiyi pazaryerinde köşeye sıkıştıran komiser, bir süre yerde mücadele ettikten sonra elinden kaçırınca çılgına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Balıkesir'in Edremit ilçesi Kurşunlu Caddesi'nde kurulan semt pazarında dolaşırken, uzun süredir aranan ve birçok dosyası bulunan yakalama müzekkereli Atalay Kımlı ile karşılaşan Edremit Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde görevli A.Y., zanlıyı pazaryerinde yakalamak istedi. Zanlı ile yerde uzun süre mücadele eden komiser Y., bu arada da çevreden yardım istedi. Çevredekilerin seyirci kalmasından dolayı mücadelesine tek başına devam eden Y., daha sonra zanlıyı elinden kaçırdı.

Olaya yardım edeceklerine seyirci kalan pazar esnafına sinirlenen komiser A.Y., pazaryerinde sağa sola bağırarak, "Yazıklar olsun. Yeri geldiğinde 250- 300 bin şehit verdik, diyorsunuz. Bu vatanın evlatlarının torunları değil misiniz? Bir tane Edremitli bu polise destek vermeyecek, yok böyle bir şey. Kimden korkuyorsun ya. Hangi hırsızdan korkuyorsun. Bu pasiflikte giderseniz. Edremit'te barınamazsınız. Bu korkaklık neden? Bu teslimiyet neden? Burada gördüğüm olay beni dehşete düşürdü. Bir polis bir komiser yerlerde yuvarlanıyor, ne olur yardım edin, polis diyorum, kimse arkasına bakmıyor. Üç tane beş tane hırsızdan korkuyorsunuz." dedi.

Esnaf ile komiser arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Daha sonra komiser A.Y., sözlerine devam ederek, "Önce tanık olacaksınız. Elinde tanık yok. Sanık yok. Ne yapacak, savcısı var. Hırsıza sahip çıkıyorsunuz. Hepiniz savcı hepiniz polis olacaksınız. Bağıra bağıra sesim gitti. Bir Allah'ın kulu da yardım etmedi. Siz bu şekilde devam ederseniz Edremit böyle olur." dedi.

Olayı duyan Edremit Emniyet Müdürü Mehmet Yeler, yarın konu ile ilgili basın açıklaması yapacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious