Komisyon'da basına sınırlama

Komisyon'da basına sınırlama.17355
  • Giriş : 18.04.2008 / 13:15:00

Adalet Komisyonu, TCK'nın 301 ve 305. maddelerinde değişiklik teklifi üzerindeki usul tartışmalarını tamamlayarak, görüşmeleri 3 kameraman ve bir foto muhabirin izlemesine izin verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya'nın toplantıyı açmasından sonra söz alan AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, komisyon toplantılarının başında kameraman ve foto muhabirlerinin görüntü aldıktan çıkarılmalarının bir gelenek olduğunu ifade ederek, ''toplantıların bütün aşamasını zaten muhabirler izliyor'' dedi.

TBMM Adalet Komisyonunda toplantı tartışmalı başladı. Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya, gazetecilerin görüntü almasından sonra kameramanları dışarı davet etti. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe ile MHP Konya Milletvekili Faruk Bal buna karşı çıktılar.

Bu sırada, gazetecilere müdahale ederek dışarı çıkarmak isteyen bir polis memuru, muhalefet milletvekilleri tarafından tartaklanarak dışarı çıkarıldı.

Kameraman ve foto muhabirlerinin dışarıya çıkarılmasının ardından görüşmelere başlandı. Usul tartışmasının ardından görüşmeleri 3 kameraman ve bir foto muhabirin izlemesine izin verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious