Komisyonda 'yatak odası' tartışması yaşandı

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Türkiye Yatırım Destek Tanıtım Ajansı Kanunu Tasarısı'nın görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Yatak odası' tartışması yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2005 itirbariyle 9.7 milyar dolar yabancı sermayeyi Türkiye'ye çektiklerini anlatan Babacan, yabancı sermayenin önündeki engellerin kaldırılması halinde bu rakamın çok daha fazla artabileceğini söyledi.

Tasarıyla ilgili söz alan CHP İstanbul Millekvekili Kemal Kılıçtaroğlu, Müzakere Pozisyon Belgesi'ne 'Türk eğitim sistemi laiktir' ifadesini eklemediği gerekçesiyle Bakan Babacan'ı eleştirdi. Danıştay'daki saldırıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan'ın, gerginlikten şikayet ettiğini ancak, gerginliği kendisinin tırmandırdığını savunan Kılıçtaroğlu, yabancı sermaye girişiyle tasarıyı anlamakta güçlük çektiklerini söyledi.

CHP'li Kılıçtaroğlu'nun, "Yabancı sermaye çekmek için yapmadığımız şey kalmadı. Yatak odalarını da açacağız yakında. Bir yatak odasını açmadığımız kaldı" şeklindeki sözleri AK Partili milletvekilerinin tepkisine yol açtı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Kılıçtaroğlu'na tepki göstererek, "Bu ne biçim laf. Ne konuştuğunuzu bilmiyor musunuz. Bu muhalefetin kalitesine ortaya koyuyor. Muhalefete yakışmıyor" dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapaşalıoğlu, Kılıçtaroğlu'nun gerginlikle ilgili sözlerini hatırlatarak, "Siz geriyorsunuz... Böyle söz mü olur. Bu sözler yakışmıyor" diye konuştu.

Kılıçtaroğlu'nun, "Telekomu da sattınız zaten" demesi üzerine AK Partililer, "Satmadık, özelleştirdik" karşılığını verdiler. Komisyon toplantısı devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious