Komplo bunlar!

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Papa'nın sözlerinin, dinler arasında çatışmayı artırmak isteyen Amerika ve İsrail'in bir komplosu olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hamaney, Papa'nın İslam hakkındaki açıklamalarının Irak'ın işgaliyle başlayan ve "Şeytanî amaçlarını gerçekleştirmek için dinler arasında çatışma doğurmak isteyen büyük devletler tarafından desteklenen" daha geniş bir komplonun parçası olduğunu söyledi.

Ayetullah Ali Hamaney, Papa'nın sözleri hakkında devlet televizyonuna yaptığı açıklamada "Küstah emperyalist liderler, Irak'a saldırarak bu projedeki ABD ve Siyonist bağlantıları gösterdiler. Karikatür krizi ve bazı politikacıların İslam hakkındaki demeçleri, hep bu Haçlı Seferi komplosunun bir parçası. Papa'nın açıklamaları da bu zincirin son halkası." ifadelerini kullandı.

Hamaney, bu tür komploların en önemli amacının ise dünyada din eksenli bir kriz yaratmak ve farklı dinleri karşı karşıya getirmek olduğunu söyledi. İranlı lider, hayatta kalmaları bu tür kriz oluşturmalarına bağlı olan güçlerin asıl amacının bu olduğunu kaydetti. Hamaney, protestoların da Papa'dan ziyade bu "büyük şeytana" yönelik olması gerektiğini söyledi. Dikkatlerin, bu krizden kimlerin faydalanacağına çekilmesi gerektiğini belirten Hamaney, "üst düzey bir Hıristiyandan bu sözlerin duyulması da şaşırtıcı ve bunlar pişman olunması gereken sözler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious