Komşu kadını kontör için öldürdü

  • Giriş : 04.09.2007 / 17:12:00

28 yaşındaki Erdal Koç, sevgilisine para ve kontür yollamak için cinayeti işlediğini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'dan yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Sivas'a gelen komşusu 67 yaşındaki Emine Kekeçoğlu'nu kolundaki bilezikleri almak için bıçaklayarak öldürülen ve olay yerini gözetlerken yakalanarak linç edilmek istenen 28 yaşındaki Erdal Koç, sevgilisine para ve kontür yollamak için cinayeti işlediğini itiraf etti. Polis zanlıyı, cinayet sırasında bıçakla yaralanan elinden düşen 3 damla kan izini tespit ederek buldu.
Almanya'nın Münih kentinde yaşayan ve eşi Ahmet Kekeçoğlu 5 yıl önce yaşamını yitiren 5 çocuk annesi Emine Kekeçoğlu, yaz tatilini geçirmek üzere 15 gün önce memleketi Sivas'a geldi. 4 Eylül Mahallesi 27'inci Sokak üzerinde bulunan 2 katlı evinde yalnız başına kalan Kekeçoğlu, dün saat 15.00 sıralarında alışverişten dönüp eve girerken, aynı sokakta oturan komşusu Erdal Koç tarafından vücudunun çeşitli yerlerinden 10 bıçak darbesiyle öldürüldü. Olay, Kekeçoğlu'nu kontrol etmek için evine giden kiracısı Nazmiye Yaraş'ın kan izleri görmesi ve polise haber vermesi üzerine ortaya çıktı.
Olay yerinde yapılan incelemeler sırasında evin dışında farklı noktalara düşen 3 damla kan izini belirleyen polis zanlının aynı sokakta bulunan Erdal Koç olabileceğini belirledi. Yapılan aramada evde bulunamayan Koç'un kent dışına çıkabileceği ihtimali üzerine otobüs ve tren garında araştırma başlatıldı.
Koç'un bir otobüs firmasından Kayseri'ye gitmek üzere yer ayırttığı ancak otobüse binmediği belirlendi. Polisin zanlıyı arama çalışamları sürerken, Koç'un cinayetin işlendiği yere yakın bir noktaya gelerek evi gözetlediği farkedildi.
Sokak sakinlerinin görüp haber vermesi üzerine polis tarafından yakalanan zanlı, sokak ortasında öldürülen Kekeçoğlu'nun yakınlarının saldırısına uğrayarak linç edilmek istendi. Güçlükle kurtarılan ve Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Koç, cinayeti işlediğini itiraf etti. Erdal Koç ile birlikte babası Kemal Koç, kardeşi Doğan Koç ve yengesi Nuriye Koç da gözaltına alındı.

SEVGİLİYE KONTÖR VE PARA GÖNDERMEK İSTEMİŞ
Erdal Koç'un ifadesinde, Gaziantep'te bir kız arkadaşı bulunduğunu ve kendisinden para ve kontör istediğini, ancak parası olmadığı için zor durumda kaldığını söylediği öğrenildi.
Koç, olay günü Kekeçoğlu'nu alışverişten dönerken takibe aldığını belirterek, kapıdan içeriye girmeye çalıştığı anda cebinde taşıdığı çakı bıçağı ile bir çok yerinden bıçakladığını ve o esnada yaşanan boguşma sırasında kendisinin de yaralandığını farketmediğini ve kadının 3 bileziği ile bir miktar parasını alarak kaçtığını, amacının ise bunları satarak sevgilisine para ve kontör almak olduğunu söylediği öğrenildi. Zanlı, emniyette sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi.

CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ
Bilezikleri için öldürülen Emine Kekeçoğlu'nun cenazesi ise bugün yapılan otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edildi.
Kekeçoğlu için Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Tuğut Camisi'nde öğlen namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye, Kekeçoğlu'nun Almanya'dan gelen çocukları ile Sivas'ta bulunan yakınları ve komşuları katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Kekeçoğlu'nun cenazesi Yukarı Tekki Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ÖLMEDEN BİR GÜN ÖNCE GÖRÜNTÜLENDİ
Her yıl yaz tatilini geçirmek için birkaç aylığına Sivas'a gelen Emine Kekeçoğlu’nun ölümünden bir gün önce bir yakının balkonunda otururken cep telefonu kemarasıyla görüntüsünün çekildiği ortaya çıktı.
Bu görüntüde hayli neşeli olan Kekeçoğlu'nun, öldürülmesine neden olan bileziklerinin de kolunda olduğu dikkati çekerken, “Beni çekmeyin, çekip de ne yapacaksınız'' sözleri görüntü kaydında yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious