Komşuları bu özellikleri taşıyacak!

Komşuları bu özellikleri taşıyacak!.13791
  • Giriş : 31.05.2009 / 16:53:00

Öcalan'ın yanına getirilecek 6-7 mahkumun kalacağı Yüksek Korumalı Özel Tip Cezaevi'nin yapım çalışmaları son aşamaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kenya'da 15 Şubat 1999 tarinde yakalandıktan sonra konulduğu İmralı Adası'nda yargılanıp ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan'ın durumunu inceleyen Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komisyonu'nun isteği üzerine adaya 6-7 mahkumun getirilmesi için hazırlık yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında, yıkılan eski camiinin bulunduğu araziye 6-7 mahkum kapasiteli Yüksek Korumalı Özel Tip Cezaevi yaptırıldı.

Tamamlanma aşamasına gelen cezaevine PKK'lılardan 'iyi hali' saptanan mahkumların getirileceği belirtildi. Öcalan'ın bu mahkumlarla iyileştirme ve eğitim çalışmalarında gösterdiği gayret ve iyi hale göre günde en fazla 1 saat görüşebileceği belirtildi.

Öcalan, İmralı Adası'nda sayıları 1000'e ulaşan komando, jandarma, SAS komandosu ve Adalet Bakanlığı'na bağlı İnfaz Koruma Memurları tarafından korunuyor. İmralı'nın çevresi 165 kamera ile kontrol ediliyor. Bu kameraların 7'si Öcalan'ın tek başına kaldığı cezaevine monte edilirken 24 saatli sürekli kontrol altında tutuluyor.
Abdullah Öcalan, hücre cezası almadığı günlerde haftanın çarşamba günü avukatlarıyla açık görüşme yaparken, 15 günde bir kardeşleriyle özel bölmede görüşebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*