Komşuluk ilişkileri bitti hırsızlık çoğaldı

Komşuluk ilişkileri bitti hırsızlık çoğaldı.12844
  • Giriş : 01.02.2008 / 14:27:00

Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, günümüzde zayıflayan komşuluk ilişkileri nedeniyle, hırsızlık ve suç işleme oranının arttığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde apartman yöneticileri ve muhtarlarla huzur toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, komşuluk ilişkilerinin eskisi kadar iyi olmadığını söyleyerek, "Ailemizden sonra yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bulunduğumuz en yakın sosyal çevremizi komşularımız meydana getirir. Ama günümüzde komşuluk ilişkileri maalesef çok zayıflamıştır. Üst yada kapı komşumuzu ne kadar tanıyoruz. Yeteri kadar tanımadığımız, iletişim kuramadığımız için birbirimize karşı hak ve sorumluluklarımızı yerine getiremiyoruz. Bu durumu fırsat bilen suç işlemeye yatkın kişilerin de rahatlıkla amaçlarına ulaşabilmelerine imkan tanıyoruz. Bu kişilerin amaçlarına ulaşmasını engellemek, daha rahat ve huzurlu yaşamak, birbirlerimizin evlerine göz kulak olmak ve birbirlerimizin evinde meydana gelen olağandışı durumlara dikkat etmek için, gelin bugünden itibaren onları ziyaret edelim, tanıyalım ve kendimizi tanıtalım. Birbirimiz koruyup kollayalım." dedi.

Toplantıya katılan Sağlık İl Müdürü Mehmet Emin Taş ise, Ocak ayında Adıyaman il merkezi ve ilçelerinde 71 kişinin sobadan sızan gazlardan zehirlendiğini duyurdu. Taş, merkezde 23, ilçelerden Besni'de 10, Kahta'da 16, Gölbaşı'nda 10, Samsat'ta 11 ve Tut'ta 1 kişinin zehirlendiğini açıkladı. Taş, "Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben, baca zehirlenmelerinde hemen her yıl kış aylarında özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli olmaktadır." diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious