Komşusunun kızına tecavüze yeltendi

Komşusunun kızına tecavüze yeltendi.11356
  • Giriş : 18.07.2008 / 11:53:00

İzmir'in Buca İlçesi'nde yaşayan 28 yaşındaki Ferhat Şimşir, iddiaya göre valilik yardımıyla geçinen komşusunın kızı 16 yaşındaki B.A.'ya tacizde bulunup, tecavüze yeltendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayın ardından bulanıma giren ve ilaç içerek canına kıymak isteyen B.A. annesi tarafından hastaneye kaldırılırken, bir gün sonra mahalleye gelen F.Ş., mahalleli tarafından yakalanarak tartaklandı ve polise teslim edildi.

İzmir Valiliği'nin yardımıyla geçinen eşinden ayrılmış 36 yaşındaki G.S., Tire Devlet Parasız Yatılı Okulu 10'uncu sınıfta okuyan ancak tatil olduğu için yanında kalan kızı 16 yaşındaki B.A.'yı evde bırakıp dışarıya çıktı. Anne G.S.'nin dışarı çıktığını gören İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketlerinden ESHOT'ta işçi olarak çalışan 28 yaşındaki Ferhat Şimşir, kapısı açık olan eve girdi. B.A.'yı taciz etmeye başlayan Şimşir, bağırması halinde öldüreceğini söyleyerek sesini çıkarmamasını istedi. Buna rağmen B.A., kendisine tecavüz etmek isteyen Şimşir'e direndi. Amacına ulaşamayacağını anlayan Ferhat Şimşir, evden çıkmak üzere kapıya yöneldi ancak bahçe kapısında B.A.'nın annesi G.S. ile karşılaştı. Hiçbir şey olmamış gibi davranıp G.S. ile konuşan Şimşir, “Kızın rahatsızlanmış. Ona yardım etmeye geldim” diyerek yanından ayrıldı ve hızla uzaklaştı.

İLAÇ İÇEREK İNTİHARA KALKIŞTI

B.A., yaşadıklarının ardından annesinin mide rahatsızlığı için kullandığı ilaçları içerek canına kıymak istedi. Anne G.S., vücudunda morluklar bulunan ve baygınlık geçiren kızını komşularının yardımıyla Seyfi Demirsoy Buca Devlet Hastanesi'ne götürdü. Yaşadıklarını anlatan genç kız tedaviye alındı.

Olayın ardından ilk gece uğramadığı evine bir gün sonra hiçbir şey olmamış gibi gelen evli Ferhat Şimşir, kendisini bekleyen komşuları tarafından yakalandı. Tartaklanan Şimşir, olay yerine gelen polise teslim edildi. Gözaltına alınan zanlı, Buca Merkez Karakolu'na götürüldü. Ferhat Şimşir'in, işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

VALİLİK YARDIM EDİYORDU

15 gün önce mahalleye taşındıkları belirtilen işsiz anne G.S.'nin yetimhanede büyüdüğü, eşinden ayrıldığı ve İzmir Valiliği tarafından yapılan yardımlarla geçindiği belirtildi. B.A.'nın ise okulların tatil olması nedeniyle yatılı kaldığı okuldan annesinin yanına geldiği kaydedildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*