Kömür sobası 3 can aldı

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Eskişehir’de 12 yaşındaki Mehmet Çıraklı, babası 36 yaşındaki Şaban Çıraklı ve babaannesi 60 yaşındaki Hatice Çıraklı kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çıraklı Ailesi fertlerini 3 gündür görmeyen komşuları durumlarından şüphelendi. Bahçe kapısı kilitli olduğu için duvara merdiven dayayarak avluya giren komşuları, kapısı açık evde Mehmet Çıraklı'yı babası Şaban Çıraklı'yı ve babaannesi Hatice Çıraklı’yı hareketsiz halde bulup durumu polise bildirdi.

Yapılan ilk tespitte ölüme kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazının neden olduğu belirlendi. 3 kişinin cesetleri kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şaban Çıraklı’nın 1999 yılında eşi Sevim’den boşandığı, annesi Hatice ve Korgeneral Lütfi Akdemir İlköğretim Okulu 7- B sınıfında okuyan oğlu Mehmet ile birlikte yaşadığı belirtildi. Daha önce belediyede geçici işçi olarak çalıştığı bildirilen Şaban Çıraklı’nın bir süredir işsiz olduğu öğrenildi.

Komşularından 77 yaşındaki Ayşe Ündal, Çıraklı Ailesi fertlerini 3 gündür görmediğini, bu durumu diğer komşularına da bildirdiğini söyleyerek, “Evin bahçe duvarına merdiven dayayıp avluya girildi. Evin kapısı açıktı. İçeriye girdiğimizde üçünün de öldüğünü gördük” dedi.

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious