Kömür tozu ile tiyatro gösterisi

Kömür tozu ile tiyatro gösterisi.15051
  • Giriş : 01.05.2008 / 19:36:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 18:53:18

Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Tiyatro Festivali kapsamında The Forsythe Company dansçıları, kömür tozuyla kaplanmış masalara 'İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nden pasajlar yazacaklar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

The Forsythe Company dansçıları, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 60'ıncı yılına adanan projeleri ''İnsan Yazıyor'' kapsamında kömür tozuyla kaplanmış masalara bildirgeden kelimeler yazarak insan hakları ihlallerini ''güçlü bir beden diliyle'' anlatmaya çalışacak.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, tiyatroseverleri çok özel bir performansa katılmaya davet ediyor.

Dünyaca ünlü koreograf William Forsythe ve Columbıa Üniversitesi Hukuk Fakültesi profesörlerinden Kendall Thomas, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 60'ıncı yılına adanmış projeleri ''İnsan Yazıyor'' ile 23-24 Mayısta festival izleyicisiyle buluşacak.

Performans süresince The Forsythe Company dansçıları, Antrepo No.3'e yerleştirilen kömür tozuyla kaplanmış masalara İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nden kelimeler ve cümleler yazarak insan hakları ihlallerini güçlü bir beden diliyle anlatmaya çalışacak.

İzleyiciyi de koreografiye katılmaya davet eden bu etkileyici performans, 3 saat sürecek. Antrepo No.3'ün birinci katında sergilenecek performans süresince izleyiciler, isterlerse oyuncularla beraber insan hakları konusuna sıra dışı görsel bir yaklaşım getiren performansın parçası olabilecek.

Ayakta izlenecek performansın ''tam 60 ve öğrenci için 20 YTL'' olan biletleri Biletix ve İKSV aracılığıyla satışa sunuldu.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious