Kömürden sonra doğalgaz yardımı!

Kömürden sonra doğalgaz yardımı!.6054
  • Giriş : 06.02.2009 / 00:09:00

Türkiye'de yerel seçim öncesinde dağıtılan kömürlerin tartışması sürerken, doğalgaz yardımı başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de yerel seçim öncesinde dağıtılan kömürlerin tartışması sürerken, Isparta Valisi Ali Haydar Öner, dün yapılan İl Genel Meclisi Toplantısı'nda doğalgaz yardımı müjdesi verdi. Vali Öner, yoksul ailelere ve şehit ailelerinin doğalgaz tesisatının karşılanacağını açıkladı.

Yerel seçim öncesinde ücretsiz kömür dağıtımıyla ilgili tartışmaların sürdüğü bir anda Isparta Valisi Ali Haydar Öner, kentte en yoksul 10 şehit ailesine ve 43 mahallede yoksul birer ailenin doğalgaz tesisatının karşılanacağını söyledi. Bu yolla hava kirliliğinin önüne geçilebileceğini de söyleyen Vali Öner, dağıtılan kömürleri kastederek "Kaliteli kömür verilinceye kadar, doğalgaz giderlerini karşılayacağız" dedi.

Vali Ali Haydar Öner Isparta'da en yoksul 10 şehit ailesine ücretsiz doğalgaz bağlantısı yapacaklarını, her mahallede tespit edilen bir yoksul vatandaşa doğalgaz bağlantısı vereceklerini belirten Vali Öner, yoksullara kömür temin edinceye kadar, doğalgaz dönüşüm masraflarının üstlenileceğini söyledi.
Okulların gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren doğalgazla ısınması için hazırlıkların başlatılmasını da isteyen Vali Öner, her mahallede bir yoksul vatandaşın tespit edilip evine doğalgaz götürüleceğini kaydetti. Vali Öner, "Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce şehit aileleri arasında en yoksul 10 aile ve her mahallede bir yoksul aile tespit edip, evlerine doğalgaz götürebiliriz" dedi. Bir evin doğalgaz bağlantısının 2 bin TL olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*