Komutan, gözyaşlarını tutamadı

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Tuğamiral Veysel Kösele, devir-teslim töreninde gözyaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık iki yıldır görev yaptığı Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı görevinden Akdeniz Bölge Komutanlığı görevine atanan Tuğamiral Veysel Kösele ve eşi , düzenlenen devir-teslim töreninde gözyaşlarına hakim olamadı. Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı`nda İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan törende Kösele, görevini Güney Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Erhan Akporay'a devretti.
Devir teslim törenine başta Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Murat Firidinoğlu, Başsavcı İlmettin Köklü ile çok sayıda subay ve astsubay katıldı.

Törende Akdeniz Bölge Komutanlığı görevine atanan Tuğamiral Veysel Kösele veda konuşması yaparken eşi İnci Kösele ise oturduğu yerde duygulanarak ağladı. Tuğamiral Veysel Kösele, veda konuşmasında, "Çanakkale Boğaz Komutanlığı görevini üstün vasıflara sahip arkadaşım Tuğamiral Erhan Akporay`a bırakıyorum. Kendisinin Çanakkale Boğaz Komutanlığı görevini bugünkü seviyesinden daha iyi duruma getireceğine yürekten inanıyorum. Çanakkale Boğaz Komutanlığı, ulaşmış olduğu disiplin, eğitim ve moral seviyesi ile her an göreve hazırdır. Bu husus şahsım için ayrı bir övünç kaynağıdır" dedi.

Kösele, duygulanarak güçlükle devam ettiği konuşmasında son olarak Vali, Belediye Başkanı, Komutanlığına bağlı birlik komutanları ve kurmay başkanına teşekkür etti, sıra eşi İnci Kösele`ye geldiğinde ``Destek sağlayan eşime teşekkür ediyorum`` dedi. Eşi ile göz göze gelen Kösele cebinden mendilini çıkartarak göz yaşlarını sildi. Konuşmaların ardından tören bayrak direğine, Akdeniz Bölge Komutanlığı`na atanan Tuğamiral Veysel Kösele`nin forsu indirilirken, Güney Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı görevine atanan Tuğamiral Erhan Akporay`ın forsu çekildi.

Tuğamiral Veysel Kösele, görevi teslim ettiği Akpoyray`a komutanlık rozetini taktı. Boğaz ve Garnizon Komutanlığı görevini devralan Tuğamiral Akporay`ın görevi teslim eden Tuğamiral Veysel Kösele`ye komutanlık forsu ve şildini takdim etmesiyle tören sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious