Komutan Gül'ü protesto etti -FOTO-

Komutan Gül'ü protesto etti -FOTO-.9211
  • Giriş : 20.09.2007 / 08:50:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:42:45

TSK, Hayrünnisa Gül'ün protokole girmesine tepkisini, açık biçimde sergiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TSK'nın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün protokole girmesine tepkisi, dün Ankara'da en açık biçimde sergilendi.

Ankara Garnizon Komutanı ve 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Aslan Güner, Cumhurbaşkanı'nın uçaktan eşiyle indiğini gördü, protokolden ayrıldı.
Güner, Gül'ü protokolün dizildiği yerin karşısında selamladı. Gül Şeref Salonu'na girerken sert bir ifadeyle konuştuğu gözlenen Korgeneral Güner, "Yaptığım doğru, yanlış anlamlar yüklemeyin" dedi.

Başsavcı: Oligarşi izlenimi doğurur

Anayasa konusunda bir çıkış da Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'dan: "AİHM ve iç yargı kararlarına rağmen anayasada türbana özgürlük arayışı hata. Bu yasama, yürütme ve yargıya itibar ve güveni sarsar. Halkta kin, nefret uyandırır, kutuplaşma getirir. 'Yürütme oligarşiye yöneldi' kanısını uyandırır."

Teziç: Türban serbest olamaz

Rektörler Komitesi toplandı, sonucu YÖK Başkanı Erdoğan Teziç açıkladı: "Anayasa çalışması dursun." Teziç, "İlk dört madde değiştirilemez. Bu taslağın hazırlanma şekli ve usulü toplumda tedirginliğe yol açtı" dedi.
Teziç'in sözleri şöyle: "Referandumdan sonra, tüm partilerin katılımıyla yeni süreç başlamalı. Yüksek mahkemeler ve AİHM'nin kararlarının ışığında bakınca, anayasada kılık kıyafet serbestliği getiren bir düzenleme hukuken mümkün olamaz."


RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious