Komutan'dan Başkan'a ziyaret

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Orgeneral İlker Başbuğ, Topbaş'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a veda ziyaretinde bulundu.
Yüksek Askeri Şura'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan 1. Ordu Komutanı İlker Başbuğ, Başkan Topbaş'ı Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki merkez binasında ziyaret etti. Başkan Topbaş, Orgeneral Başbuğ'u kapıda karşıladı. Orgeneral Başbuğ, kendisini bekleyen Büyükşehir Belediyesi'nin tören kıtasını 'Merhaba arkadaşlar' diyerek selamladı.

Makam odasında gazetecilere açıklamada bulanan Orgeneral Başbuğ, Başkan Topbaş'a veda ziyaretinde bulunduğunu söyledi. 17 Ağustos'ta 1. Ordu Komutanlığı'ndan ayrılacağını ifade eden Orgeneral Başbuğ, "Beraber yürüttüğümüz ortak çalışma ve faaliyetlerdeki bize sağlanan işbirliği ve yakınlık için sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Topbaş ise, Orgeneral Başbuğ ve İstanbul Valisi Muammer Güler'le birlikte 'kurumsal taassup' göstermeden çalıştıklarını söyledi. Başkan Topbaş Orgeneral Başbuğ'a hitaben, "Bu ziyareti bir veda olarak görmüyorum. Şimdilik bir Allaha ısmarladık ziyareti olarak görüyorum. Çünkü siz İstanbul'u çok seven bir insansınız." diye konuştu. Başkan Topbaş, "Birlikte İstanbul'a hizmet verdiğimiz bir komutanımızın bir üst mertebe ve daha sonrası daha farklı mertebelerde görmek bizi de onurlandırıyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious