Komutanına son kez tekmil verdi!

Komutanına son kez tekmil verdi!.10781
  • Giriş : 24.11.2007 / 14:17:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:32:24

Kollarında şehit olan komutanının mezarını ziyaret ederek tekmil verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan ve tedavisinin ardından memleketi Uşak'a dönen Yaşar Kıymaz, aynı saldırda kollarında şehit düşen Asteğmen Mehmet Bozkuş'un mezarını ziyaret ederek; "Yaşar Kıymaz, Uşak. Ben geldim komutanım." diyerek tekmil verdi.

Hakkari'deki askerî hastanede tedavi gördükten sonra memleketi Uşak'a gelen Kıymaz, evine gitmeden önce ayağının tozuyla kollarında şehit düşen Asteğmen Mehmet Bozkuş'un kabrini ziyaret etti. Komutanının mezarı başında selam durduktan sonra, "Yaşar Kıymaz, Uşak. Ben geldim komutanım." diyerek tekmil verdi. "Hakkını helal et, benden yana da helal olsun komutanım." diyen Kıymaz, Asteğmen Bozkuş'un şehit olmadan önceki son sözlerini aktarırken gözyaşlarına boğuldu: "Komutanım, 'Sevdiğim anam, yarim' dedi. Kelime-i şehadet getirirken de kollarımda şehit düştü."

Sabah erken saatlerde Uşak terminaline gelen gazinin annesi Latife Kıymaz, oğluna sarılarak uzun süre ağladı. Günlerdir oğlunun yolunu gözleyen anne, "Sarı kuzum benim, sağlığın nasıl yavrum?" diyerek defalarca yanaklarından ve alnından öptü. Anne Kıymaz, "Allah tüm Mehmetçikleri ailelerine kavuştursun." diyerek özlem giderdi. Yaşar Kıymaz da, "Allah'ım, çok şükürler olsun. Allah nice arkadaşlarıma gidip gelmek nasip eylesin." diye konuştu.

Yaşar Kıymaz, ardından Garnizon Şehitliği'ne giderek komutanı şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş'un kabrini ziyaret etti. Bozkuş'un mezarında gözyaşlarına boğulan Kıymaz, "Komutanım kalk hadi ben geldim. Senin kanın yerde kalmayacak." ifadelerini kullandı. Kıymaz, şöyle devam etti: "O önce geldi. Önce geleceğini söylemişti, geldi de. Orada bana hep 'Komutanım değil, abi diyeceksin. Sivil hayatımızda da bana abi diyeceksin.' demişti. Her zaman başımın üzerinde yeri olacak. Onu hiç unutmayacağım. Kardeş gibiydik ve öyle kalacak."

Artık sen de bizim oğlumuzsun

Gazi Kıymaz, komutanı Mehmet Bozkuş'un ailesini ziyaret ederek babası İsmail ile annesi Cennet Bozkuş'un ellerinden öptü. Şehit ailesine Türk bayrağı hediye eden Kıymaz, "Ben artık sizin oğlunuzum. Komutanımın yerini tutamam, ama siz benim artık annem ve babamsınız." diyerek şehit ailesine teselli verdi. Kıymaz'ın, komutanından kalan çakmağı verdiği şehit babası İsmail Bozkuş da, "Artık bizim oğlumuzsun." dedi. Daha sonra ailesi ile birlikte evine giden Kıymaz, komşularınca karşılandı. Ailesinin hazırladığı kurbanlık adak kesildi. Sevinçten ayakları titreyen baba Ali Kıymaz, "Allah'ım, cümlemizin çocuğunu kavuştursun." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious