Komutanlar pazartesi Meclis'te

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer’in Çankaya Köşkü’nde TSK komuta kademesine verdiği yemeğin ardından, komutanlar önümüzdeki hafta da kritik bir görüşme gerçekleştirecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Çankaya Köşkü’nde TSK komuta kademesine verdiği yemeğin ardından, komutanlar önümüzdeki hafta da kritik bir görüşme gerçekleştirecek.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, 26 Mart Pazartesi günü TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı makamında ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci arifesine denk düşmesi nedeniyle kritik önem taşıyan görüşme, saat 14.30’da gerçekleşecek. Görüşmenin resmi gerekçesi kamuoyuna 30 Ağustos’ta göreve gelen komutanların kendilerini yaklaşık 3.5 ay önce ziyaret eden Arınç’a iade-i ziyaret olarak duyuruldu. TBMM yetkililerileri görüşme talebinin Mart ayı başında Genelkurmay Başkanlığı’ndan geldiğini açıkladı.

Meyve suyu kokteyli İçtiler
Ankara’da önceki akşam yapılan Pakistan Milli Günü Resepsiyonu, komutanlarla siyasileri buluşturdu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül resepsiyonda bir araya gelerek, sohbet ettiler. Alkollü içecek servisinin yapılmadığı resepsiyonda, komutanlar da meyve suyu içmeyi tercih etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious