Kon TV 1 Kasım'da yeni yayında

Kon TV 1 Kasım'da yeni yayında.10724
  • Giriş : 29.10.2008 / 17:43:00

Kon TV Yönetim Kurulu Başkanı Özer, RTÜK'le ihtilaf olduğuna dair iddialara cevap verdi, yeni yayın döneminde Kon TV ekranlarının yenileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçanadolu Bölge Televizyonu KONTV'de yeni yayın dönemi 1 Kasım'da başlıyor. Kış yayın dönemi için hazırlıklarını tamamladıklarını belirten KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV izleyicilerinin 1 Kasım'da çok farklı bir ekran bulacağını söyledi. Türksat 3A uydusu ile KONTV yayınlarının artık daha kaliteli ve net izlenebileceğini ifade eden Özer “KONTV, bölgenin sesini; uydu, internet, kablolu ve karasal yayınla bütün dünyaya duyurmaya devam edecek.”dedi.

Yeni yayın dönemi ile ilgili bir açıklama yapan KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Türkiye'nin tamamında ve Türksat'ın kapsama alanı içerisindeki tüm ülkelerde izlenebilen KONTV'nin televizyon yayınlarının en fazla izlendiği kış aylarına farklı programlarla merhaba diyeceğini bildirdi.

KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer “KONTV 1992 yılından bu yana yayın yapan bir bölgesel kanaldır. Karasal anlamda İçanadolu bölgesinin tamamında yayınları izlenebilen KONTV aynı zamanda çanaktan televizyon yayınları izleyen uydu izleyicilerinin ise tamamına hitap etmektedir. KONTV ayrıca Konya'da kablolu yayında da bulunmaktadır. KONTV yayınları aynı zamanda internet üzerinden bütün dünyada izlenebilmektedir. KONTV son yayın döneminde büyük bir çıkış yaparak AGB ölçümlerinde Türkiye'nin en çok izlenen kanalları arasında yer bulmuştur. Aktif, canlı, aktüel ve hareketli ekranıyla bir Anadolu kanalı olmanın bütün avantajlarını yayınına yansıtan KONTV, yapılan tüm araştırmalarda çok izlenmenin ötesinde en çok güvenilen kanallar sıralamasında hep zirvede yer almıştır. Bu sonuçlar KONTV yayın çizgisinin halk tarafından beğenildiği anlamına gelmektedir ki, bizi de son derece memnun etmektedir” dedi.

Yeni yayın dönemine büyük hazırlıklarla gireceklerini belirten Ahmet Özer, izleyicilerin heyecan verici sürprizlere hazır olmasını istedi. Genel izleyiciye hitap eden KONTV'nin yeni yayın döneminde 7'den 70'e bütün izleyicileri kapsayan önemli çalışmalar yaptığını hatırlatan Özer, “Yeni yayın döneminde haber ve kültür programları daha da güçlendirilecek, sunucu ve program yapımcılarımız kameralar ve naklen yayın araçlarımızla birlikte halkın arasında daha fazla yer alacaktır. Asmalı Kahve ve Selçuklu Geceleri isimli iki yeni program, Anadolu Kültürünü eğlencesiyle birlikte ekranlarımıza taşıyacaktır. Bunun da ötesinde telif hakları satın alınan yüzlerce yabancı ve yerli sinema filmi, dizisi, çizgi filmi ve belgeseli de yeni yayın döneminde izleyicilerimizle buluşacaktır. Ayrıntılara girmeden şunu ifade etmeliyim ki, KONTV bugüne kadar hiç olmayan bir içerik doluluğu ve renkliliğiyle yeni yayın dönemine girmektedir.” şeklinde konuştu.

Türksat 3A uydusunun fırlatılmasıyla birlikte bütün televizyon kanallarının frekanslarının da değiştiğini ifade eden Ahmet Özer, değişikliklerden sonra yayınların daha kaliteli ve daha net olacağını söyledi. Özer, KONTV'nin 27 Ekim itibariyle Türksat 2A uydusunun 12130 frekansından Vertical (Dikey) polarizasyon, 27500 Sembol Rate ve 5/6 FEC'te yayın yaptığını hatırlattı.

KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, son günlerde RTÜK kaynaklı bazı haberlerdeki bilgi yanlışına da dikkat çekti. Bazı yayın organlarında giren bu haberlerin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını bildiren Ahmet Özer, “KONTV'nin bölgesel bazlı karasal yayını devam etmektedir. Bu konuyla ilgili hiçbir sorun bulunmamaktadır. KONTV'nin karasal yayında RTÜK izinli yaklaşık 70 verici noktası bulunmaktadır. Bu noktalardan sadece birinde RTÜK ile ihtilaflı bir durum söz konusudur. Ankara Dikmen vericimiz ile ilgili hadise çok lokal bir durum olup, genel yayın ile ilgili değildir. Karasal yayındaki diğer tüm vericilerimizle yayınımız devam etmektedir. Ayrıca uydu yayınımız ve kablolu yayınımızda da sorun bulunmamaktadır. Ankara'nın sadece bir noktasındaki bu lokal sorunu kısa sürede çözeceğimize inanmaktayım.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*